Robootika tõmbab lapsed käima

Robootikatund Lääne-Virumaa keskraamatukogus: Marion Talli aitab ülesannet lahendada siis, kui lapsed tunnevad, et nad ise lahendust välja ei nuputa. Ta soovib robootikateemasid tulevikus ka raamatutega ühendada. “Ja ehk astuvad nad enne või pärast ringi lasteosakonnast ka läbi,” ütles Talli. FOTO: Marianne Loorents

Kui Lääne-Viru keskraamatukogus kuulutati reede õhtuks välja robootikaringi infotund, loodeti, et hea, kui töönädala lõpul mõnigi huviline läbi astub. Aga neid tuli kaheksakümmend – nii palju ei mahtunud ühte ruumi äragi.

Tellijale Tellijale

Säärane huvi ületas nii robootikaringi juhendaja, raamatukogu lasteosakonna raamatukoguhoidja Marion Talli kui ka Rasmus Kitse ja Moonika Kõrre ootused. Viimased asutasid MTÜ Dragonite, mis ringide tegevusi koordineerib.

“Mind motiveeris kõike seda ette võtma isiklik kogemus. Olen näinud kõrvalt oma poja arengut läbi robootika, olnud toeks võistluste ettevalmistusel ja käinud kaasa elamas,” ütles Moonika Kõrre, kelle 14-aastane poeg Kristofer-Rudolf Kõrre juhendab robootikaringe Sõmeru lasteias ja teeb võistlustel juba ka kohtunikutööd. 

08.12.2021 09.12.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto