P, 3.12.2023

Pärdi kontserdimaja ootab läbimõeldud otsuseid

Margus Martin
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Rakvere linn on kaua vaaginud Arvo Pärdi nimelise kontserdimaja rajamist. Nüüd on aeg otsusteks.
Rakvere linn on kaua vaaginud Arvo Pärdi nimelise kontserdimaja rajamist. Nüüd on aeg otsusteks. Foto: Ain Liiva

Kolmapäeval Rakvere linnavolikogu majanduskomisjoni koosolekut väisanud rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe soovitas linnal kavandada Pärdi kontserdimaja selliselt, et sinna mahuks vähemalt pool tuhat istekohta. Ühist kontserdimaja ja rahvamaja kompleksi ta ei pooldanud.

Arutelud hinnanguliselt viis miljonit eurot ja koos sinna juurde kuuluva 120-kohalise maaaluse parkla rajamisega kaheksa kuni üheksa miljonit eurot maksva ning ligi 3500 ruutmeetrile plaanitud Pärdi kontserdimaja teemal jätkuvad.

Linnapea Marko Torm küsis, et kui praegu kavandatud umbes 300 istekohaga kontserdimaja puhul ei teki linna enda kultuuriürituste puhul saali täituvuses kahtlusi, siis kas paari­saja koha võrra suurem kontserdimaja on piisav. “Kui me tahame seda täita sisuga ja kutsuda kommertskorraldajaid, kas nendele on see kohtade arv atraktiivne ja nad suudavad üritusi ära majandada nii, et neile nii-öelda jätkub piisavalt vorsti leiva peale?” päris ta.

Facebook
Comments
Tagasi üles