“Teeme ära!” talgud on juba alanud

Aseri kooli lõpuklassi noortel Merilin Viljastel (vasakul) ja Sandra Uusaial on sel nädalal ühed talgud juba seljataga – oma õpetaja talus. Laupäeval minnakse aga kogu kooliperega tervet alevikku korrastama.

FOTO: Kristel Allikmäe

“Talgud on väga lahedad,” ütleb Teele Eskor, kes oli tänavu koos klassikaaslastega oma õpetajal abiks katuseräästaid Viru-Nigula kihelkonna rahvarõivaseeliku triibuvärvidesse võõpamas. “On tore, et talguid hinnatakse, et eestlased kogunevad nõnda kokku midagi tegema,“ leiab ta. Ametlikult on kampaania ”Teeme ära!” raames registreeritud Lääne-Virumaal 125 võimalust oma käised üles käärida.

Tellijale

Viru-Nigula valda Koogu külla Männituka tallu kogunesid esmaspäeva hommikul talgutele Aseri põhikooli lõpuklassi lapsed. Nende klassijuhataja Kristel Allikmäe, kes on ühtlasi kunstiõpetaja, oli leidnud sobiliku ülesande: maalida katuseräästad triibuliseks ja teha talusilte.

“Esimene tund kulus meil mõõtmiseks ja arvutamiseks, siis segasime värvid kokku ning edasi läks juba väga kähku,” kirjeldab Kristel Allikmäe. 

Tagasi üles