Matused kuulutati välja, aga peielised kohale ei tulnudki

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Marko Torm (vasakul) ja Triin Varek on küll linnavalitsuses ja Mihkel Juhkami volikogus, aga kolm erakonda, mida nad esindavad, peavad ka pärast umbusaldamissegadust koostööd tegema.
Marko Torm (vasakul) ja Triin Varek on küll linnavalitsuses ja Mihkel Juhkami volikogus, aga kolm erakonda, mida nad esindavad, peavad ka pärast umbusaldamissegadust koostööd tegema. Foto: Marianne Loorents

Pärast seda, kui reformierakond ja keskerakond otsustasid koos EKRE ja valimisliiduga Rakvere Heaks koalitsioonis olevale IRL-ile umbusaldust avaldada, tuues ettekäändeks linna pidurdunud arengu eeskätt Pärdi maja ja riigigümnaasiumi asjus, hakati uuesti variante läbi arutama.

Nagu ütles toona löögi alla sattunud linnavolikogu esimees Mihkel Juhkami, aeti vesi sogaseks ja kõik kutsuti kalastama. Volikogus tekkis pärast valimisi olukord, kus ühelt poolt on suurima seltskonnaga sees reformarid, kuid samas on päris mitu erinevat jõudu esindatud vaid paari-kolme liikmega, nõnda tekib hulk variante, millest enamik õhkõrnadeks osutuvad.

Nii juhtuski, et pärast eelmist volikogu istungit, mil umbusaldusavaldus koos allkirjadega üle anti, kutsuti eilseks taas volikogu istung kokku, et asi ära vormistada. Paraku oli selle aja sees läinud uuesti arutlusteks. Õhus oli ka variant, et reformierakond koos selle liikmeks oleva linnapea Marko Tormiga saab ise koalitsioonist ja seega ka ametist hundipassi, kuid lõpuks jõuti ikkagi niikaugele, et jätkatakse endisel moel.

Tagasi üles