Pesumajad ihkavad haigla musta pesu

Aivar Ojaperv
, ajakirjanik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Virumaa suured pesukasutajad eelistavad oma pesu pesta ise, mitte kasutada teenusepakkujaid. Foto on illustratiivne.
Virumaa suured pesukasutajad eelistavad oma pesu pesta ise, mitte kasutada teenusepakkujaid. Foto on illustratiivne. Foto: Mihkel Maripuu

Rakvere haigla, kus peetakse ülal oma pesumaja, käitub pesupesemisturul tegutsevate ettevõtjate hinnangul ebaõiglaselt. Ühed leiavad, et teenuse sisseostmine on haiglale kallis, teised arvavad, et haigla solgib turgu.

Rakvere haigla juhataja Ain Suurkaev pole aga kummagi väitega nõus. “Jah, me peseme oma musta pesu ise,” kinnitab ta. “Jah, me osutame teenust ka majast väljapoole, aga kohe kindlasti ei kasuta me selleks haigekassa raha. Samuti ei müü me oma teenust alla keskmise turuhinna.”

Üks pesupesemisturul tegutsev Virumaa ettevõte leiab, et Rakvere haigla raiskab raha, sest kui osta kõnealust teenust sisse, oleksid kulud väiksemad. Teisele sama valdkonna ettevõtjale ei meeldi aga tõsiasi, et lisaks enda pesu pesemisele osutab haigla teenust ka väljapoole.

Tagasi üles