Saada vihje

Vastukaja Suitsuandur olgu igas eluruumis

Tarmo Pärjala, G4S Eesti erakliendiüksuse juht.
Tarmo Pärjala, G4S Eesti erakliendiüksuse juht. Foto: G4S

Virumaa Teatajas 21. märtsil ilmunud Anette Mai Samolbergi repliigis seatakse kahtluse alla nutika ja signaali edastava suitsu- ja vingugaasi anduri vajalikkus ning antakse hinnang, et koduuste juurde tulevad Nublu müügiesindajad käivad tuleohutuskampaania sildi all inimeste rahu segamas.

Kahjuks elab Eestis aga koguni kaks Tartu linna täit inimesi elamistes, kus puudub suitsuandur. Nendes majapidamistes, kus on andur olemas, on hinnanguliselt pooled suitsuanduritest oma eluea ületanud ega ole enam usaldusväärsed ohule reageerima. Kui anduri keskmine eluiga on kolm kuni kümme aastat, siis paljudes kodudes on olnud laes üks ja sama seade alates sellest ajast, kui need 14 aastat tagasi kohustuslikuks muutusid, ning statistika näitab kahjuks ka seda, et mitusada tuhat inimest elavad ja suvitavad eluruumides, kus on vinguanduri kohustus, kuid andurit pole.

Reaalsus on hetkel selline, et Nublu teenuse 52 000 majapidamise suuruse kliendibaasi puhul tuleb pea iga nädal ette üks-kaks juhtumit, kus nutikas andur päästab kellegi elu. Neid juhtumeid on üle Eesti nii Virumaal kui ka Võrumaal, suurtes kortermajades, vanades taludes ja uhketes linnakodudes. Ligi 85 protsenti klientidest on hoolimata teenuse laiast turundusest ja heast tuntusest otsustanud nutika ja häiret edastava suitsu- ja vingugaasianduri kasuks alles pärast telefonis, kaubanduskeskuses või ukse taha kohale tulnud spetsialistiga konsulteerimist.

Tagasi üles