Soomlased loobusid Rakveresse investeerimast

Üleeelmisel aastal avati uus linnuliha tootmisüksus Tabasalus, kus valmistatakse linnulihatooteid kogu Balti regioonile.

FOTO: Andres Haabu

Rakvere lihakombinaadi ja Talleggi soomlastele kuuluv emafirma HKScan otsustas Lääne-Soomesse rajada uue broileritööstuse ning Rakverre mõeldud valmistoodete tehasest, millest veel läinud sügisel juttu oli, loobuti.

Tellijale

Soome YLE uudised teatasid läinud nädalal, et HKScani juhatus otsustas ehitada täiesti uue linnulihatootmisüksuse Soome lääneossa. Kavandatav üksus keskenduks broileritootmisele ja asendaks HKScani praegust tehast Euras, mis jätkaks tööd, kuni võetakse kasutusele uus reoveepuhasti. Euras ongi osutunud ületamatuks keskkonnaprobleemid, ometi on Eura vald üks neljast uue investeeringu sihtkoha kandidaadist. Praegustele töötajatele ilmselt sobib ka Rauma ja Säkylä, mis on Eura naaberomavalitsused, neljas alternatiiv Forssa näol on juba oluliselt kaugemal.

Kui see projekt käivitub nagu planeeritud 2017. aasta lõpuks, oleks see suurim investeering HKScani lähiajaloos ja selle väärtus oleks umbes 80 miljonit eurot. Investeeringud hõlmavad ligikaudu 25 000 ruutmeetrit tehasehooneid, taristut, masinaid ja seadmeid, samuti süsteemidega seotud hankeid.

Tagasi üles