Rakvere leivaküpsetaja Annika Pärnaste pääses Eesti parima koduleiva konkursi finaali

Leib. Foto on illustratiivne.

FOTO: Arvet Mägi / Virumaa Teataja

Eesti vanima leivaküpsetaja Leiburi poolt välja kuulutatud konkursi „Leiburi Leivategu 2015“ finaali pääses Rakvere elanik Annika Pärnaste retseptiga “Annika Peenleib”.

Tänavune Eesti parim kodune peenleib ja selle küpsetaja selguvad 24. novembril.

Septembris välja kuulutatud konkursile laekus peenleiva retsepte mitmelt poolt üle Eesti ning 11 finalisti hulka pääses ka Rakvere koduleivaküpsetaja Annika Pärnaste.

“Leiburi Leivategu 2015” finalistid on Annika Pärnaste Rakverest retseptiga “Annika peenleib”, Allan Toodo Pärnumaalt retseptiga “Allani peenleib”, Merje Ottson Jõgevamaalt retseptiga “Merje peenleib”, Luule Väin Jõgevamaalt retseptiga “Luule peenleib”, Maris Saar Luunjast retseptidega “Marise peenleib 1” ja “Marise peenleib 2”; Eve-Kati Mägi Elvast retseptiga “Eve-Kati peenleib”, Tiiu Eesmaa Lombi külast retseptiga “Tiiu peenleib”, Oleg Grigorjev Ülenurme vallast retseptiga “Olegi peenleib”, Anneli Rulli Tartust retseptiga “Anneli peenleib”, Evelin Org Tallinnast retseptiga “Evelini peenleib” ja Helena-Laura Lesment Peetri külast retseptiga “Helena-Laura peenleib”.

Neljandat korda “Leiburi Leivategu” konkurssi korraldav Leibur soovis lisaks rukki- ja seemneleibadele täiendada oma sortimenti ka koduküpsetatud peenleivaga. “Kui me varasemalt oleme otsinud võib öelda lihtsamalt valmistatavaid leibasid (rukkileib, seemneleib), siis sellel aastal oli leivaküpsetamine paras pähkel. Peenleiva küpsetamine on tunduvalt keerulisem: selleks on vaja valmistada keetu ning osasid vajalike tooraineid ei ole kaubandusest võimalik lihtsasti ka kätte saada,” ütles Leiburi tootearendusjuht Tiina Rühka. 

“Aga kuna leivaküpsetajate ind on suur, siis abistasime neid keedu valmistamise juhendiga ning andsime omal poolt ka vajalikku toorainet. Osad leivaküpsetajad ei ole peenleiba kunagi varem teinud ning katsetasid meie õpetussõnade järgi, lisades leibadesse omaenda nüansse,” lisas Rühka.

Konkursi „Leiburi Leivategu 2015“ võitjat premeeritakse 1500 euroga, võiduleib võetakse tööstuslikuks tootmiseks kohandatult Leiburi sortimenti ning uus toode ilmub Eesti poelettidele uue aasta alguses. Võiduleiva autor saab kaasa rääkida nii leiva nime väljamõtlemisel, pakendi kujunduse loomisel kui ka oma retsepti tööstuslikuks tootmiseks kohandamisel.

Tagasi üles