Lääne–Virumaa valib parimaid raamatukoguhoidjaid

FOTO: Arvet Mägi

Lääne-Viru maavalitsus ja Lääne-Virumaa keskraamatukogu kuulutavad välja konkursi “Lääne-Viru aasta raamatukoguhoidja 2014” tiitlile.

“Lääne-Virumaa aasta raamatukoguhoidja 2014” konkursi eesmärk on tunnustada nii isikute kui meeskondade kategoorias maakonna raamatukoguhoidjaid, kes on aasta jooksul positiivselt mõjutanud paikkonna elu raamatukogunduse valdkonnas, maakonnas või Eesti raamatukogunduses.

Kandidaadiks võib esitada Lääne-Virumaa küla-, valla-, linna- või kooliraamatukogudes töötava isiku või meeskonna, kes on viimase aasta jooksul paistnud silma innovaatilise ja tulemusliku arendustöö või praktilise tegevusega kutsetöös, täiskasvanute või laste raamatukoguteeninduse alal.

Kandidaate võivad esitada nii üksikisikud, asutused kui organisatsioonid.

Selleks tuleb esitada kirjalik taotlus-iseloomustus 10. oktoobriks Lääne-Viru maavalitsusele kas aadressil F. R. Kreutzwaldi 5, 44314 Rakvere, e-posti aadressil haridusosakond@laane-viru.maavalitsus.ee või Lääne-Viru keskraamatukogule aadressil Lai 7, Rakvere 44308, e-posti aadressil lvkrk@lvkrk.ee.

Maavalitsuse ja Lääne-Viru keskraamatukogu esindajatest moodustatud komisjon valib kandidaatide hulgast tiitliväärilised raamatukoguhoidjad, keda tunnustatakse Lääne-Viru maavalitsuse tunnuskirja ja meenega.

Auhinnad antakse kätte raamatukogupäevade ajal toimuval maakonna raamatukogutöötajate seminaril 28. oktoobril.

Esimest korda kuulutati tiitel välja 2011. aastal Sõmerul toimunud üleriigilisel raamatukogupäeval, mil aasta raamatukoguhoidja tiitli meeskonnatöö eest sai Kunda linnaraamatukogu ja isikuauhinna pälvis Lääne-Viru keskraamatukogu arendusspetsialist Tiina Kriisa.

2012. aastal pälvis tiitli ­Lääne-Viru keskraamatukogu komplekteerimisosakonna ­raamatukoguhoidja Aili Höövelsoo; 2013. aastal sai isikuauhinna Sõmeru raamatukogu direktor Maret Kõre ja parim meeskond töötas Tapa linnaraamatukogus.

    Tagasi üles