Esimesel valimispäeval anti 34 909 häält

Riigikogu valimised

FOTO: Virumaa Teataja

Riigikogu valimistel oli neljapäeva kella 20 seisuga maakonnakeskustes hääletanud 5320 inimest, interneti teel on antud 29 589 häält.

Tallinna jaoskondades käis valimas 2747 ja Tartus 1363  inimest. Kõige rohkem inimesi, 424 andis oma hääle Tartu Kaubamajas paiknevas jaoskonnas. 

Neli aastat tagasi Riigikogu valimiste ajal maakonnakeskustes hääletamist ei toimunud, e-hääli oli antud kella 20-se seisuga 15 800.

Maakonnakeskuses on võimalik hääletada 22. veebruari kella 20-ni sõltumata isiku registrijärgsest elukohast. Küll aga tuleb arvestada, et ka maakonnakeskustes saab hääletada vaid nende kandidaatide poolt, kes on üles seatud valija elukohajärgses valimisringkonnas.  

Igas maakonnakeskuses on avatud vähemalt üks valimisjaoskond, Tallinnas on neid 13 ja Tartu linnas 6. Harjumaa elanikud saavad hääletada Tallinnas ja Tartumaa elanikud Tartus. Jaoskondade täpsemad asukohad leiab Vabariigi Valimiskomisjoni veebilehelt.

Elektrooniliselt saab hääletada aadressil www.valimised.ee kuni 25. veebruari kella 18-ni. Soovi korral võib interneti teel antud häält muuta, hääletades nimetatud ajavahemikul uuesti elektrooniliselt või eelhääletamise päevadel 19.-25. veebruarini valimisjaoskonnas. Valimispäeval, 1. märtsil häält muuta ei saa. Oma hääle kohalejõudmist on võimalik kontrollida nii Androidi, Windows Phone'i kui ka iOS operatsioonisüsteemi nutiseadmetega.

Valimispäeval, 1. märtsil saab hääletada ainult oma elukohajärgses valimisjaoskonnas.

Valima minnes tuleb kaasa võtta fotoga isikut tõendav dokument, näiteks ID-kaart, pass, juhiluba või pensionitunnistus. Valijakaarti ei pea kaasa võtma. 

Tagasi üles