Kahjustatud metsa taastamine ja hooldusraiete tegemine on kulukad tegevused, kuid nende vilju metsa majandaja üldjuhul ise maitsta ei saa. Toetused aitavad metsa hooldamiseks vajalikud tööd ära teha.
Metsaomanikel tasub oma tegevusi hoolikalt planeerida. Möödunud programmiperioodi jooksul määrati alameetmest 1.5.1 ja 1.5.3 toetust kokku 16 miljonit eurot. Välja maksti aga toetust ligikaudu 12,8 miljonit eurot - seega jäi ligikaudu viiendik määratud toetusest kasutamata.
Sel aastal on metsameetmes mõned muudatused. Kui varem oli toetuse saamiseks vajalike tööde tegemiseks aega kaks aastat, siis praegu vaid aasta (metsaühistutel 1,5 aastat). Hooldusraieks saab ühe ja sama metsaala kohta toetust taotleda üks kord programmiperioodi jooksul. Samuti ei saa toetusrahadega enam soetada suuremat („ratastel“) metsatehnikat. Uuel programmiperioodil on fookus metsa majandamistöödel ja toetatakse vaid väiksema tehnika soetamist (mootorsaag; kõrglaasimissaag; võsasaag, -lõikur; metsapuutaimede istutusvahend; metspuuseemne külvik; istutus- või ümberistutusmasin või -seade; metsamaapinna ettevalmistamise seade).
Toetuse taotleja võib tööde tegemisega alustada juba järgmisel päeval pärast taotluse esitamist. Kahjustatud metsa taastamiseks võivad aga tööd olla alustatud või mets taastatud ka enne taotluse esitamist ehk toetust saab taotleda kahjustuste likvideerimiseks, mis tekkisid taotluse esitamise aastale eelnenud kalendriaastal. Raha eraldamise otsusest teatab Erametsakeskus saja tööpäeva jooksul ehk mitte hiljem kui 6. novembril. Tegevused tuleb ellu viia ja maksetaotlused esitada aasta jooksul pärast taotluse rahuldamise otsuse tegemist kuni kahes osas (metsaühistu 1,5 aasta jooksul).