Rakvere gümnaasiumi ja Kadrina keskkooli eTwinningu miniprojekt sai tunnustuse

Liina Laks
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Rakvere Gümnaasium

Etwinningu – Euroopa koolide virtuaalse kogukonna - miniprojektide kvaliteedimärgi pälvis Lääne-Virumaalt Rakvere gümnaasiumi (5.a klass ja õpetaja Mare Kütt ning 2.b klass ja õpetaja Pille-Riin Pukk) ja Kadrina keskkooli (3.b klass ja õpetaja Elle Tamme ning 5.c ja õpetaja Mari Onton) ühisprojekt „Sügise märgid sügise sünnipäeval”.

Projekti käigus pildistasid õpilased sügise märke. Fotosid jagati partnerkooliga. Õpilased valisid partnerite piltide hulgast viis parimat fotot, millest koostati fotokollaaž. See saadeti sõpruskoolile tagasi koos sõbraliku sügisetervitusega. Projekt oli lühike, kuid võimaldas teha koostööd erivanuste õpilaste vahel: näiteks õpetasid suuremad nooremale fotokollaaži tegemist, üheskoos valiti välja parimad fotod ja koostati kiri. Lisaks avastasid õpilased sügise ilu ja märke pisiasjades. eTwinning tunnustas kõiki projektis osalenuid väikeste meenetega.

2015. aasta augustikuus kuulutas eTwinningu meeskond välja miniprojektide konkursi. eTwinning on Euroopa koolide virtuaalne kogukond, mis on töökeskkonnaks ja koostöövõimaluseks õpetajatele ja õpilastele Euroopa erinevatest riikidest. Selle raames viiakse läbi digivahendite ja veebikeskkondade kasutamise projekte, mis lõimitakse ainetundidesse.

Eestis said kvaliteedimärgi kolm miniprojekti. ETwinningu kvaliteedimärk on tunnustus õpetajate kui ka õpilaste tööle. See tähendab, et projekti tegevused on väga heal tasemel, arvestavad euroopalikke põhimõtteid: avatust, koostööd, pedagoogilist uuenduslikkust, tehnoloogia tarka kasutamist.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles