Politseiakadeemia ootab jälgi ajama

Eesti politseimuuseum Rakveres.

FOTO: Marianne Loorents

Kes meist ei oleks teleri vahendusel kaasa elanud CSI kriminalistide huvitavale tööle ja keerukate mõrvajuhtumite lahendamisele. Nüüd on kõigil huvilistel võimalik näha ja kuulda, kuidas see kõik tegelikkuses toimub.

Eesti Politseimuuseumi ürituste sarja Politseiakadeemia külaliseks on 16. veebruaril kell 18.00 Ida prefektuuri komissar Tatjana Zainullin, kes räägib oma töös ette  tulnud põnevatest sündmuskohtadest ning tema juhendamisel saavad kõik osalejad ka praktikas otsida ja võtta  erinevaid jälgi.

Tatjana Zainullin on õppinud Sisekaitseakadeemias ning töötanud 20 aastat kriminalistina.

„Seekordses akadeemias võtame siis praktiliselt kõikvõimalikke jälgi - DNA, sõrme-, jalatsi- ja verejälgi, aga ka kiudude ning murdmise jälgi.

Seda kõike päriselt ning meie omas  muuseumimajas. See saab olema hariv loeng ka meie muuseumi giididele,“ rääkis Eesti Politseimuuseumi juht Andrus Eesmaa.

Käesoleval hooajal on Politseiakadeemia oma vormilt loeng-töötuba, kus alguses räägitakse teooriast ning ürituse teises pooles on kuulajatel võimalus ise praktilistes katsetes kaasa lüüa.

„Akadeemia sarjaga toome kuulajate ette erinevad spetsialistid, kes paotavad saladusekatet kriminaalide, pättide ja roimarite maailmalt,“ selgitas Andrus Eesmaa.

Politseiakadeemia sarja  hooaeg  algas 2015 oktoobris ja lõpeb 2016 novembris. Üritus on külastajatele tasuta ning see salvestatakse muuseumi tarbeks.

Tagasi üles