Lääne-Virumaal kaevas kopp kogemata lahti vana kaevanduskäigu

Kaevanduskäik.

FOTO: Peep Vassiljev

Ubja külas käib parajasti vee- ja kanalisatsioonitorustiku ehitus. Eile ennelõunal töötas kopp parajasti pumpla süvendi kaevamisel, kui äkitselt tekkis tühimik ja pinnas hakkas vajuma.

Sõmeru vallavanema Peep Vassiljevi sõnul selgus, et tegemist on vana kaevanduskäiguga. “See oli väga maapinna lähedal – võlvipealne kõigest 3,6 meetri sügavusel ning kõik ise oli 1,90 sügav,” rääkis kohapeal käinud vallavanem Vassiljev. “See toob pumpla ehitusel lisatööd.”

Vald võttis ühendust Tallinna tehnikaülikooli mäeinstituudiga, kus tegeldakse parajasti vanade kaevandusalade kaartide digitaliseerimisega. Juba pärastlõunaks oli vallavanemale Ubja kaevanduse täpsem kaart saadetud ja loodetavasti saab selle andmeid arvesse võttes analoogseid ebameeldivusi vältida.

“Üle kaevandatud ala läheb pikk survetorustik ja seoses sellega on meil väike mure. Nimelt me ei tea, kui palju see võib tulevikus mõjutada survetorustiku tööd,” rääkis Peep Vassiljev ja viitas asjaolule, et mõni aasta tagasi langes üks kombain sel alal langatuse ohvriks.

“Kaevandus suleti küll pool sajandit tagasi, aga selle mõju jätkub siiani. Elu toob vanad ohud välja,” nentis Vassiljev.

Tagasi üles