Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Algab suur suvine jaht Eesti 100 aardele

Algab seiklusmäng ”Eesti 100 aaret”. FOTO: Muinsuskaitseamet

Muinsuskaitseamet avab täna interaktiivse mängu "Eesti 100 aaret", mis viib huvilised seiklema Eesti kõige olulisematesse kultuuri- ja looduspärandiga seotud paikadesse. Nutitelefonis toimiva mängu abil tutvustatakse Eesti vabariigi juubeliaasta ja Euroopa kultuuripärandiaasta puhul Eesti 100 erilise paiga lugu.

"Mäng sobib sõpruskondadele ja peredele, kes saavad võistluslikult mööda Eestit reisides omavahel teadmistes mõõtu võtta," ütles muinsuskaitseameti avalike suhete nõunik, mängu eestvedaja Madle Lippus. Tema sõnul on mängu eesmärk anda igaühele võimalus mänguliselt tutvuda oluliste Eesti paikadega ja need sel moel meelde jätta. "Iga Eesti aarde kohta leiab mängija rakendusest põnevaid infokilde ja saab küsimustele vastates võtta mõõtu teiste aardeküttidega."

100 aaret valiti 2015. aastal toimunud rahvahääletusel ja nende seas on nii kultuuri- kui ka looduspärandiobjekte. "Aarete hulgas on nii üldtuntuid, nagu Pirita klooster, aga ka peidetud aardeid, nagu Poruni ürgmets Alutagusel, kuhu viib vaid üks tee," ütles Lippus.

Mängimiseks tuleb nutitelefoni kasutades minna aadressile www.eesti100aaret.ee. Lisaks ajaloole leiab mängu veebilehelt aarete kohta käivaid lugusid ja legende.

"Eesti 100 aarde" mängimine kestab 2019. aasta sügiseni. Kõik mängijad, kes on kogunud rohkem kui kümnendiku maksimaalsest punktisummast ehk 70 punkti, osalevad mängu jooksul toimuvates loosimistes, mille käigus on võimalik võita auhindu.

Tagasi üles
Back