Lambakasvatajad ootavad murtud loomade hüvitamist
 

Augusti lõpus huntide murtud lammas Sergo Sokolovi karjast.

FOTO: Kasper Mäe

Kindlustusfirmades pole ju midagi halba, need ongi selleks, et korvata tekkinud kahjusid. Pahatihti aga on kindlustusfirmad äriühingud, mille eesmärk on teenida kasumit. Ja nii juhtubki, et kahjusaajal jääb mulje, nagu otsiks kindlustusfirma põhjust kahju hüvitamisest keelduda. Keskkonnaamet on riigiasutus. Kas võrdlus kindlustusfirmaga peab ikka paika?

Tellijale

Hundid on lammaste põlised vaenlased. Ööl vastu pühapäeva murdsid hundid Rakvere lähedal Kloodi külas neli lammast. Viimati väisasid võsavillemid sealset lambakarja augusti lõpus. Siis võeti ette kaheksa looma. Loomakasvataja Sergo Sokolov rääkis, et jälgede järgi otsustades oli tegemist kahe suure hundi ja kahe kutsikaga. Sokolov arvas, et käimas on kutsikatele jahipidamise õpetamine. Ja kuna augusti lõpus saadi nii-öelda vere maik suhu, siis tuldi nüüd tagasi.

Sokolovi majapidamisest ligikaudu pooleteise kilomeetri kaugusel kitsi ja lambaid kasvatav Rain Veissbach kaotas umbes kaks nädalat tagasi kaks kitse. Lähemal vaatlusel avastas mees samuti hundi jälje. Pühapäeval korjas loomakasvataja kitsekorjused kokku ja jäi ootama loomsete käitlemise tehase Vireen esindajate tulekut, et nood korjused ära viiks. Esmaspäeval aga avastas mees, et ühe kitse korjus oli võsa vahele tiritud.

Tagasi üles