Maanaised valisid 2018. aasta ettevõtlikuks naiseks Sõmeru juurtega Järvamaa naise

MTÜ ETNA kuulutas Jänedal välja konkursi "Ettevõtlik naine 2018" nominendid. 2018. aasta ettevõtlik naine on Sille Erala (paremalt teine), kellele ETNA esindaja Sirje Vällmann (paremal) ulatab auhinnaprossi.

FOTO: Katrin Uuspõld

Reedel tuldi üle Eesti kokku Jänedale ettevõtlikke naisi ühendava MTÜ ETNA korraldatud maanaiste konverentsile "Tuleviku jalajäljed". Muu hulgas kuulutati välja 2018. aasta ettevõtlik naine, kelleks sai Järvamaal tegutsev Sille Erala.

Sille Erala on pärit Lääne-Virumaalt Sõmerult, kuid on perega kodu loonud Järvamaale Allikjärve külla. Tegus naine on rajanud raamatupidamisteenuseid osutava firma OÜ Positiivne Tulem, mis on praktikabaasiks ka Lääne-Virumaa rakenduskõrgkoolile, samuti on ta tegev Eesti Raamatupidajate Kogus. Paar aastat on ta ettevõtte juures ka naisettevõtluse teabekeskus JÄRVA-NET. Ettevõtjana käivitas ta 2018. aastal kohalike toodete turu Roosna-Alliku OTT, ta valiti mullu Allikjärve külavanemaks ning kutsuti Paide täiskasvanute keskkooli õpetama ettevõtluskursusel.

Värskelt ettevõtliku naise tiitli vastu võtnud Sille Erala tunnistas, et on vaadanud väga suure aukartusega neid naisi, kes eelnevatel aastatel on selle tiitli saanud. "Ka tänavused nominendid on väga ägedad, ettevõtlikke naisi on väga palju. Tunnen nüüd, et tahaks oma asju veelgi paremini teha," ütles Sille Erala.

Ettevõtliku naise tiitlit annab MTÜ ETNA välja aastast 2007 ning tänavu oli esitatud läbi aegade kõige enam kandidaate – 23. Lääne-Virumaalt olid nominentideks Heret Järvepere-Luik, Jaanika Post, Katrin Valler, Milvi Idavain ja Nele Rogenbaum.

Tagasi üles