Kaitseväe kolonnid alustavad täna liikumist Kevadtormile

Kevadtormi raames liikuvad armeesõidukite kolonnid võivad häirida liiklust.

FOTO: MEELIS MEILBAUM/VIRUMAA TEATAJA

Seoses järgmise nädala esmaspäeval algava Kevadtormi õppelahingute etapiga asuvad täna liikvele armeesõidukite kolonnid ning Lääne- ja Ida-Virumaa teedel tõuseb ja jätkub 10. maini olulisel määral liiklustihedus.

"Üksused hakkavad liikuma kolonnides. Ma palun kõigil liiklejatel olla tähelepanelik, sest tegemist on suuremate masinatega, mille juhtidel on väiksem vaateväli," ütles Kevadtormi õppuse üldjuht kindralmajor Indrek Sirel.

Kaitsevägi juhib tähelepanu, et kõige suurema koormusega liiklemise päev on täna, mil 1. jalaväebrigaadi üksused liiguvad Kevadtormi õppelahingute alale, mis asub Ida-Virumaal.

Kokku läheb teele üle 40 kolonni, iga kolonni koosseisus on kuni 30 sõidukit, maanteel liiguvad kolonnid kiirusega kuni 70 km/h, sõidukite vahe on ligi 100 meetrit. Peamiselt liiguvad sõidukid Tallinna-Narva maanteel Läsna ning Kohtla-Järve vahelisel lõigul kell 5.30-22, Rakvere lähedal reguleerib suurematel ristmikutel liiklust sõjaväepolitsei.

Kolonnid võivad häirida sujuvat liiklust, mistõttu loodab kaitsevägi autojuhtide mõistvale suhtumisele. Kaitsevägi meenutab, et järsk pidurdamine raskesõidu ees võib kaasa tuua liiklusõnnetuse, mistõttu tuleks kollonnide läheduses liigeldes olla tähelepanelik.

Esmaspäeval alanud õppusel Kevadtorm osaleb kokku üle 9000 kaitseväelase ligikaudu 13 erinevast riigist. Õppusesse panustavad nii maavägi, õhuvägi kui merevägi. Kaasatud on 1. jalaväebrigaad, 2. jalaväebrigaad, toetuse väejuhatus ning teised kaitseväe ja Kaitseliidu üksused. Kevadtormil osalevad ka NATO lahingugrupi ning õppuste ajaks Eestisse saabunud liitlas- ja partnerriikide kaitseväelased.

29. aprillist kuni 17. maini kestva kaitseväe õppuse Kevadtorm 2019 põhiraskus langeb eelkõige Lääne-Viru ja Ida-Viru maakonnale.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles