Vanem naine jäi Rakveres auto alla

Pärast avariid tegi politsei sündmuskohal menetlustoiminguid.

FOTO: Ain Liiva

Täna pärastlõunal kella poole nelja ajal sai 87-aastane naine Rakveres Kreutzwaldi tänaval Raja poe juures jalakäijate ülekäigurajal sõiduautolt Honda löögi. Vigastatud jalakäija viidi haiglasse.

Politsei valvepressiesindaja sõnul oli autojuht kaine ja tal oli mootorsõiduki juhtimisõigus. Liiklusõnnetuse asjaolud on selgitamisel.

Rakvere politseijaoskonna välijuht Raimo Remmelgas rääkis, et sõiduautot juhtinud 61-aastane naine ei märganud jalakäijat. "Käes on aasta pimedaim aeg ja seetõttu palun nii sõidukijuhtidel kui ka jalakäijail olla liikluses eriti tähelepanelik ja ettevaatlik, seda eriti kohtades, kus teele võivad liikuda jalakäijad," jätkas Remmelgas. Jalakäijail tuleb õueriiete külge kinnitada helkur, mis muudab nad pimedal ajal sõidukijuhtidele nähtavamaks. Helkurit on oluline kanda nii linnas kui ka asulavälises piirkonnas. "Autojuhid peaksid aga valima reageerimiseks sobiva sõidukiiruse ja olema ülekäiguradade läheduses eriti tähelepanelikud, sest jalakäijad võivad kõnniteehämarustest teele astuda väga ootamatult."

Tagasi üles