Minister palus kaitseväe meedikutel vaktsineerimisele appi tulla

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik väljendas senise vaktsineerimistempo pärast muret ja palus kaitseministeeriumilt abi. FOTO: Mihkel Maripuu

Sotsiaalministeerium soovib kaitseväe tervishoiuteenuse osutajaid rakendada madala hõlmatusega piirkondades, kaasa arvatud Lääne-Virumaal.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik palus vaktsineerimistempo tõstmiseks kaitseministeeriumilt abi. Kuigi läbirääkimised veel kestavad, on kaitseministeerium nõus saatma oma meedikud maakondadesse vaktsineerima. Kiik ütles, et haiglavõrgu haiglate ja perearstide ressurss on praegu mõnes Eesti piirkonnas ebapiisav ning arstid pikast epideemiast kurnatud. Seega tahaks sotsiaalministeerium kaitseväe tervishoiuteenuse osutajaid rakendada madala hõlmatusega piirkondades, eelkõige Harjumaal, Ida-Virumaal, Lääne-Virumaal, Läänemaal, Võru- ja Valgamaal.

"Neis piirkondades tuleks korraldada ajutised vaktsineerimispunktid, kus teostatakse nii esimese kui teise vaktsiinidoosi manustamine," märkis Kiik. "Üks punkt peaks olema mehitatud vähemalt kolme tervishoiutöötajaga ning kahe abilisega ajavahemikus augustist kuni oktoobri lõpuni," lausus Kiik. 

"Saame kinnitada, et oleme valmis kaitseväe meedikud vaktsineerimise kiirendamiseks appi saatma ja oleme saanud vastavasisulise ametiabi taotluse," vastas kaitseministeeriumi strateegilise kommunikatsiooni osakonnajuhataja asetäitja Roland Murof. 

Appi saadetavate meedikute hulk selgub sel nädalal. Kaitseväel on vaktsineerimisõigusega meedikuid üle 70. COVID-19 vaktsineerimise töörühma juht Marek Seer kinnitas, et kaitsejõudude poole on tõesti pöördutud ning praegu täpsustatakse, milliste ressurssidega nad saavad aidata. "Ametlikku vastust veel ei ole, seega ei ole ka veel täpsemaid plaane teinud," täiendas Seer.

04.08.2021 06.08.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto