Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Suur COVID-19 vaktsineerimine toimub Lääne-Virumaal kaheksas kohas

Vaktsineerimiskampaania plakat. FOTO: sotsiaalministeerium

Sel nädalal toimub suur COVID-19 vaktsineerimine enne sügist, kõikides maakondades saab eelregistreerimata vaktsineerida ka õhtuti ja nädalavahetusel. Lääne-Virumaal saab vaktsineerida neljas uues ja kokku kaheksas kohas.

13.–19. septembrini on võimalik kõikides Eesti maakondades ka õhtusel ajal ning nädalavahetusel COVID-19 vaktsineerimise teemal küsida ja ette registreerimata vaktsineerida, kaasa on vaja võtta vaid isikut tõendav dokument. Vaktsineerimise võimalust pakutakse apteekides, kaubanduskeskuste parklates, avalikel väljakutel või kaupluste ees, ringi sõidavad vaktsineerimisbussid.  

Lääne-Virumaal on neli vaktsineerimispaika: 13.09 kella 17–20 Põhjakeskuse Apothekas, Pfizeri vaktsiin; 14.–17.09 kella 16–19, 18.09 kella 12–15 ja 19.09 kella 10–13 Rakvere Maxima Südameapteegis, Moderna vaktsiin; 13.–15.09 kella 17–20 Tapa perearstikeskuse apteegis, Moderna vaktsiin; 14.–16.09 kella 17–20 Väike-Maarja Konsumis, Pfizeri ja Moderna vaktsiini; 16.09 kella 17–20 Põhjakeskuse Apothekas, Pfizeri vaktsiin.

Vaktsineerida saab veel Rakvere haiglas E–L kella 8–16, S Silmarõõmus Rakveres Turu plats 3 kolmapäeviti kl 15.30–17.30, Lepna raamatukogus 21.09 kella 15–18, Sõmeru keskushoones 25.09 kella 10–14.

"Mäletame veel rasket talve ja kevadet, mil haiglad täitusid COVID-19 patsientidega ning tervishoiusüsteemi ülekoormuse ennetamiseks tuli piirata suurt osa ühiskonnaelust. Ainus võimalus selle vältimiseks koroonaviiruse kolmandas laines on vaktsineerimine. Meil kõigil on vaja kaitsta end COVID-19-vastase vaktsiiniga enne viiruste hooaega," ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik. "Kutsun üles kõiki, kes veel pole end ja teisi vaktsineerimise teel kaitsnud, seda võimalust kasutama. Hoolitseme ka selle eest, et meie pere ja lähedased oleksid hoitud, aidates neil leida vastuseid oma küsimustele ning pakkudes vajadusel abi vaktsineerimisaja broneerimisel ja transpordil."

Haigekassa juhatuse liikme Maivi Parve sõnul oli suve jooksul inimestel laialdane võimalus vaktsineerida üritustel, ringiliikuvates vaktsineerimisbussides või kaubanduskeskuste parklates. "Sügiseste ilmade tulekuga jäävad mitmed need võimalused ära ning vaktsineerimine koondub siseruumidesse, peamiselt haiglate vaktsineerimiskabinettidesse, perearstide juurde ning apteekidesse," ütles Maivi Parv.

"Sügisel sageneb kõikide viirushaigustega nakatumine, koroonaviirusega sealhulgas, mistõttu palume kasutada võimalust vaktsineerima tulla. Vaktsineerimisega saab igaüks kaitsta enda ja oma lähedaste elu ja tervist ning anda oma panuse riigi avatuna hoidmisesse."

Vaktsineerimiseks pakutakse Pfizeri/BioNTech Comirnaty ja Moderna Spikevax vaktsiini, mis sobivad alates 12. eluaastast. Vaktsineerimine on tasuta ja ette registreerida ei ole vaja, kuid kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument.

Infot ilma eelregistreerimiseta vaktsineerimisvõimaluste kohta saab veebilehelt https://vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/ ja riigiinfo telefonilt 1247. Samuti on võimalik enne aeg broneerida digiregistratuuris www.digilugu.ee või telefonil 1247. Vaktsineerimisega seotud tervisenõu pakub üleriigiline perearsti nõuandeliin 1220.

Vaktsineerimine on tasuta kõigile Eestis elavatele, õppivatele või töötavatele inimestele. Lisainfot vaktsineerimise kohta saab veebilehelt www.vaktsineeri.ee.

Tagasi üles
Back