Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

XIII saksofonipäevad toovad kontserdi

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Saksofon. | FOTO: Internet

Reedel ja laupäeval Rakvere Muusikakooli korraldamisel toimuvad järjekordsed saksofonipäevad lõpevad 28. aprillil kell 14 kontserdiga Rakvere Muusikakooli saalis.

Saksofonipäevadest osavõtjaid on läbi aegade olnud üle Eesti paljudest muusikakoolidest . Seekord tulevad noored saksofonistid Kadrinast, Keilast, Kundast, Kuusalust, Rakverest, Tallinnast ja Tartust, kokku paarkümmend.

Õpetajad on Eesti Muuska- ja Teatriakadeemia professor Olavi Kasemaa, Kunda, Kadrina ja Rakvere õpetaja Edvin Lips ning Rakvere ja Kuusalu õpetaja Jüri Takjas. Harjutatakse nii ansamblites, saksofoniorkestris kui saadakse individuaaltunde. Repertuaar on mitmekesine – vanast muusikast tänapäevaste rütmideni.

Alguse said saksofonipäevad Kuusalu Muusikakoolis 2000.aastal. 2005.aastast toimuvad päevad Rakveres. Saksofonipäevade eesmärk on klassikalise saksofonimängu koolitus. Samas on oluline osa ka mänguvälisel suhtlemisel ja aruteludel.

Tagasi üles