Ebavere suusasõidu võit läks Tartusse

Ebavere suusasõidu esikolmiku võistkonnad: keskel kuldse suusasaapa võitnud Tartu suusaklubi, vasakul hõbeda saanud Männikumägi, paremal pronksine Siljasport. Foto: Erakogu

MTÜ Ebavere Tervisespordikeskuse korraldatud meeskondliku 24 tunni suusasõidu Ebavere suusakeskuse radadel võitis kohe algusest peale liidripositsiooni hõivanud Tartu suusaklubi viieliikmeline võistkond koosseisus Kristjan Oolo, Kasper Abel, Toomas Even, Tarmo Napa ja Rando Rüütli. Tartlased suutsid ööpäeva kestel läbida võistlusrajal 81 ringi ehk ühtekokku 486 km.

Lääne-Virumaa parimana sai teise koha võistkond Männikumägi, kelle rivistuses suusatasid Madis Lepiksaar, Asso Kesaväli, Tõnis Tulp, Ain Roosimägi ja Priit Randman, nemad jõudsid 24 tunniga läbida 79 ringi ehk 474 km.

Kolmandale kohale tuli võistkond Siljasport, kuhu kuulusid Indrek Pak, Paul Põldsaar, Marek Eerik, Raido Luuk ja Indrek Ivask. Võrulastest võistkond sõitis kontrollaja piires läbi 77 ringi ehk 462 km.

Eestis esimest korda peetud omalaadne jõuproov toimus vaba vahetusega teatevõistlusena 6 km pikkusel ringil. Võistluse lõpetasid kõik 11 startinud võistkonda, kokku läbiti ööpäevaga 4674 km.