Mait Joorits lahkub Rakvere teatrist

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Mait Joorits.

FOTO: Rakvere Teater

Näitleja Mait Joorits on teatanud, et lahkub Rakvere teatrist. Noore näitleja uueks elukohaks saab Tallinn ning töödki hakkab mees pealinnas tegema.

Kolme teatri rahvusvahelises koostöös valminud lavastuses “Petroskoi” teeb kaasa Rakvere teatri näitleja Mait Joorits (vasakult esimene).

FOTO: Rakvere Teater

Poeesia tuhandepalgelisse maailma tegid õhtus e kiirrännaku Natali Lohk, Mait Joorits, Anneli Rahkema ja Tiina Mälberg.

FOTO: Montaaž, 4 x Arvet Mägi

Kolme teatri rahvusvahelises koostöös valminud kolmest lavastusest jõuab Rakverre “Petroskoi”, kus teeb kaasa Rakvere teatri näitleja Mait Joorits.

FOTO: Rakvere Teater

Kuningapoeg Ferdinand (Mait Joorits) leiab unenäolise laevahuku abil imelise armastatu Miranda (Liis Haab).

FOTO: Rakvere teater.

Enda sõnul on ta kogu aeg teadnud, et ühel päeval Rakverest lahkub.

"Noortele näitlejatele ma siiski väga soovitan Rakvere teatrisse tulla," rääkis Mait Joorits, keda küll Rakvere teatri lavalaudadel veel mõnda aega näeb, sest viies endiselt mängukavas olevas lavastuses on tal roll täita.

"Rakvere teater on kindlasti Eesti üks kõige rohkem rakendust pakkuv teater, sest me anname oma poole väiksema trupiga aastas sama palju lavastusi välja kui Draamateater. See tähendab, et Rakvere teatri näitlejad teevad kaks korda rohkem tööd sama palga eest," kõneles Mait.

Rakveres vabakutselisena tegutsemisel aga Mait mõtet ei näe. "Tallinn on ebaõiglaselt rohkem võimalusi pakkuv. Olla vabakutseline näitleja Rakveres on sama, mis olla tuumafüüsik Rakveres," rääkis mees.

    Tagasi üles