Sisukord
Paberleht
Postimees

Ülle Lichtfeldt rihib traktori vaole

5 min lugemist

Hommikul kell 8 tõmbab Ülle Lichtfeldt tõhusad töösaapad jalga ja kiirustab põllule. Paneb traktorile hääled sisse ja hakkab harjutama. Vagu peab saama noolsirge ja künd kaunis!

Tellijale Tellijale

Tütar kooliteele saadetud, on Ülle Lichtfeldtil enne hommikust teatriproovi aega paar tundi põllukamarat keerata. Traktoriga Case on künnivõistlusteks valmistuv näitlejanna tuttav nädala jagu. Just nii kaua on ta Tinno talu peremehe Heiki Tinno ja Kaasikmäe talu peremehe Enn Ambose käe all Kõrveküla põldudel sirge vao ja täpse ruudu kündmist treeninud.

Hommikuhalli taeva all lõõtsuvas lõunatuules ootab põlluservas punane traktor. Naeruse olekuga Heiki Tinno lausub esimese asjana, et Ülle Lichtfeldt on väga hea traktoristiõpilane. “Ta võtab asja väga tõsiselt. Teatriinimesel on väga hea mälu, kõik jääb kiiresti meelde. Õppimise ind on suur, ta jätab või une magamata, et kündma tulla. Ülle võiks minna võistluskündi tegema, mitte vippide kündi,” räägib Heiki Tinno põllu veeres, kus on näha kõik eelmiste päevade harjutuslapid.

15.07.2020 16.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto