Teatrikinos stardib väärtfilmi õhtu

Rakvere teatrikino.

FOTO: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

Eeloleval pühapäeval kell 17 toimub Europe Direct Lääne-Virumaa teabekeskuse ja Rakvere teatrikino koostöös esimene Euroopa väärtfilmi õhtu.

Tellijale

Esimesena linastub Itaalia režissööri Paolo Sorrentino uus draama "Noorus" (Youth), kelle eelmine film "Kohutav ilu" tunnistati eelmisel aastal parima võõrkeelse filmi Oscari vääriliseks ning võitis ka Euroopa Filmiakadeemia parima filmi auhinna.

"Noorus" esilinastus tänavu Cannes'i filmifestivali võistlusprogrammis. Filmi peategelasteks on vanad sõbrad Fred ja Mick, kes veedavad puhkust Alpide jalamil asuvas kuurordis. Helilooja ja dirigent Fred on pensionil, kuid sama vana Mick püüab jätkata oma režissööritööd, sest tal on veel tegemata oma testamentfilm. Mehed jälgivad oma laste eluheitlusi, Micki entusiastlikke noori kolleege ja teisi hotellikülalisi. Pikkade vestluste käigus püütakse selgeks saada, kas ja millal on mõtet vanadusega leppida ja noortel eest ära astuda, või on ka neil vanemas eas oma loominguga maailmale ja iseendile midagi pakkuda.

Tagasi üles