N, 8.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kalapüük liivakastis ja piiritu järv

Pille-Riin Purje
Kalapüük liivakastis ja piiritu järv
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Peamine tegevus, milleks on Olavi ja ta semude kalapüük, ei toimu päris järvel, vaid hoopis publiku ees liivakastis, kus õnged valmis seatud ja kala näkkab täitsa uhkelt.
Peamine tegevus, milleks on Olavi ja ta semude kalapüük, ei toimu päris järvel, vaid hoopis publiku ees liivakastis, kus õnged valmis seatud ja kala näkkab täitsa uhkelt. Foto: Elina Allas

Olavi Ruitlase romaan “Vee peal” on humoorikas, samas tõsitundliku allhoovusega lugu ühe teismelise poisi sirgumisest meheks.

Poisi elukireks on kalapüük, mitmes tähenduses vabaduse püüdlus, elu eesmärgi sümbol. Tegevus toimub Võrus, Brežnevi aja lõpul, too ajataust annab eakaaslastele klaari kaasaelamisvõimaluse.

Tarmo Tagametsa suvelavastuses saab romaani minategelane nimeks Olavi. Teda mängib erksalt, nii väliselt kui sisemiselt liikuvalt Imre Õunapuu.

Tagasi üles