Arvo Pärdi keskus kandideerib arhitektuuri­preemiale

Arvo Pärdi keskus Laulasmaal.

FOTO: Vladislav Musakko

Euroopa Liidu moodsa arhitektuuri Mies van der Rohe auhinna kandidaatide hulka valiti Eestist Arvo Pärdi keskus.

Eile avaldatud 40 lõppvooru pääsenud töö hulgas on ka Hispaania arhitektide Fuensanta Nieto ja Enrique Sobejano projekteeritud Pärdi keskus Laulasmaal.

Finalistid valis 383 esitatud töö seast, mille hulgas oli ka seitse Eestis valminud ehitist, žürii koosseisus Dorte Mandrup, George Arbid, Angelika Fitz, Ștefan Ghenciulescu, Kamiel Klaasse, María Langarita ja Frank McDonald.

40 kandidaadi hulgas on seitse objekti Prantsusmaalt, kuus Hispaaniast, neli Belgiast, kolm Austriast ja Taanist, kaks Saksamaalt, Iirimaalt, Itaaliast, Hollandist ja Rumeeniast, üks Eestist, Albaaniast, Soomest, Poolast, Portugalist, Serbiast ja Slovakkiast.

Võistlusele esitati töid 38 riigist, lisaks Euroopa Liidu liikmesmaadele Albaaniast, Serbiast, Ukrainast, Gruusiast, Islandilt, Norrast, Kosovost, Bosniast, Makedooniast ja Montenegrost.

Mies van der Rohe preemia antakse välja iga kahe aasta tagant arhitektuurisaavutuste eest, mis esindavad uusi ideid ja arendavad ehitustehnoloogiat.

Žürii annab korraga välja kaks auhinda.

Ühega tunnustab Euroopa Liit kontseptuaalset, tehnilist või konstruktiivset kvaliteeti nüüdisaegses arhitektuuris, teise auhinna saab lootustandvaim uus looja. 

Tagasi üles