SKA aastapäevaretk tipnes päästekolledži Väike-Maarja õppekeskuse hoovil

SKA päästekolledži Väike-Maarja õppekeskuse hoovil jõudis eile õhtul lõpule SKA aastapäevaretk. Vastupidavaim meeskond oli politsei- ja piirivalvekolledži kadettide meeskond SKA PPK I.

FOTO: Andreas Preisfreund

Sisekaitseakadeemia (SKA) päästekolledži Väike-Maarja õppekeskuse hoovil jõudis reede õhtul lõpule SKA aastapäevaretk, mis algas üleeile varahommikul Nelijärvelt. Retke vastupidavaimaks võistkonnaks kuulutati politsei- ja piirivalvekolledži kadettide meeskond SKA PPK I.

Sisekaitseakadeemia kolmas aastapäevaretk toimus tänavu neljapäeval ja reedel. Linnulennult 45 kilomeetri pikkune rada viis läbi paksude metsade ja imeliste rabade Nelijärvelt Väike-Maarja õppekeskuse hoovile. Võistkondadel oli raja läbimiseks aega 32 tundi, kiiremad jõudsid finišisse 30 tunniga. Teekonna vältel pidid osalejad läbima kümme kontrollpunkti, kus tuli lahendada ellujäämiseks vajalikke ning sisekaitsetemaatikaga seotud ülesandeid.

SKA PPK I meeskonda kuulusid Edward Timoska, Rivo Mölder, Nikolaj Semjonov ja Oleg Gromov. Teiseks tuli justiitskolledži kadettide võistkond Kõva Mees koosseisus Emma Kinnunen, Erlend Kanarbik, Ott Vikat, Olari Kaljuste ja Fred Jürgen Taro ning kolmandaks SKA töötajate võistkond Walk and Talk, kuhu kuulusid Malle Tiirusson, Külliki Tamm, Leho Tummeleht, Tarmo Orav ja Heldur Lomp.

Võidumeeskonna edu pant oli see, et nad lahendasid võistlusülesanded hästi ning läbisid raja väga kiiresti. Kui neljapäeva hommikul läks teele 14 võistkonda, siis finišisse jõudis neist üheksa. Enamik retke lõpetanud võistkondadest oli kõndinud keskmiselt 85 kilomeetrit.

Retke korraldaja, akadeemia vilistlane Martin Kreek ütles, et ta on väga uhke kõigi nende inimeste üle, kes söandasid sellise väljakutse vastu võtta. "Lisaks on uskumatult äge, et kõigil kolmel aastal on meil ilmaga tohutult vedanud, nagu ka sel aastal," sõnas Kreek ning lisas, et tema jaoks on säärase retke korraldamise puhul kõige olulisem anda osalejatele võimalus teha midagi ennastületavat.

Tagasi üles