K, 7.12.2022

Rakveres selgub Eesti parim raiesportlane

Merly Raudla
Rakveres selgub Eesti parim raiesportlane
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eelmisel aastal krooniti Eesti meistriks Jarro Mihkelson.
Eelmisel aastal krooniti Eesti meistriks Jarro Mihkelson. Foto: Eesti metsaselts

Laupäeval selgub Rakveres Eesti meister raiespordis. Ühtlasi toimub tänavuse raievõistlussarja xCUT CUP kolmas, viimane etapp.

Tänavused Eesti meistrivõistlused on kahepäevased ja saavad alguse juba reedel Salla kuursaali platsil, kus toimub langetamine. Ülejäänud aladel võisteldakse Rakvere Keskväljakul.

Valitsev Eesti meister Jarro Mihkelson ütleb, et ettevalmistus seekordseteks tiitlivõistlusteks on läinud sujuvalt. "Olen olnud spetsiaalselt treeninglaagris ja enne võistlustki veel lihvi andnud, nii et olen valmis," kommenteeris Mihkelson.

Registreerunute hulgas on varasemad mitmekordsed Eesti meistrid Andres Olesk, Taavi Ehrpais, Anto Laas ja Sulev Tooming ning ühekordsed võitjad Erik Rist ja Helvis Koort. Konkurentide kohta ütleb valitsev meister Mihkelson, et kõik nimekamad esindajad on kohal ja lihtne kindlasti olema ei saa. "Juba eelmisel aastal kiskus võistluste lõpp põnevaks, ja kui vaadata tänavust stardinimekirja, siis seal on esindatud mitmed varasemad meistrid, kes kõik tahaksid oma nime taas võitjate tahvlile kirja saada," lisas ta.

Raiespordivõistlustel võisteldakse viiel alal. Need on langetamine, saeketi vahetus, kombineeritud järkamine, täpsussaagimine ja laasimine. Võistlused Rakvere Keskväljakul algavad kell 9. 

Võistluste teisel päeval toimub Rakveres ka Eesti Erametsaliidu ja Erametsakeskuse korraldatud "Kogu pere metsapäev", mis pakub palju põnevaid tegevusi.

Võistlustele on registreerunud 48 sportlast ning lisaks Eestile on oma parimate sportlastega esindatud Soome, Läti, Leedu ja Valgevene.

Märksõnad
Tagasi üles