Rakveres peetakse Eesti meistrivõistlusi 64-ruudulises kabes

Kabetajad peavad Rakveres meistrivõistlusi.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Täna kell 11 algavad Rakveres Lääne-Virumaa keskraamatukogus 72. Eesti meeste meistrivõistlused ja 64. naiste meistrivõistlused 64-ruudulises ehk Vene kabes, võistlused kestavad pühapäevani.

Turniirist võtab osa üle kahekümne mängija, kelle hulgas on suurmeistrid Arno Uutma ja Kaari Vainonen, samuti Eesti Kabeliidu president Tarmo Tulva ning Maailma Kabeföderatsiooni president Janek Mäggi. Võitlused avab Rakvere linnapea Triin Varek, võitluste toetaja on AS Rakvere Lihakombinaat.

"Meil on äärmiselt hea meel võõrustada Eesti meistrivõistlusi Rakveres," sõnas Rakvere linnapea Triin Varek. "Mõttesport on Rakveres alati au sees olnud ja juba aastaid on meil korraldatud paljude tugevate osavõtjatega kabe-male mitmevõistlusi. Turniiri korraldamine Lääne-Virumaa pealinnas annab loodetavasti kohalikele mängijatele mõningase koduväljaku eelise ning tekitab nii mõneski noores ja andekas mängijas tõsisema huvi kabe vastu."

"Eesti Kabeliit korraldab Eesti meistrivõistlusi Vene kabes igal aastal eri Eesti paigas," sõnas Eesti Kabeliidu president Tarmo Tulva. Viimastel aastatel on turniir toimunud Tartus, Narvas, Valgas, Viljandis, Haapsalus, Pärnus, Kuressaares. "Oleme võtnud eesmärgiks viia tippturniirid meie mängijatele koju kätte ning tutvustada kabet laiemalt üle Eesti. Eesti meistrivõistlused Vene kabes on kõige pikema traditsiooniga turniir Eestis, mis esmakordselt toimus aastal 1949. Käesoleval turniiril osalevad paljud tipud üle vabariigi," kõneles ta.

Eesti Kabeliit (www.kabeliit.ee) on Eesti kabeklubisid ühendav katusorganisatsioon. Kabeliit on Eesti Olümpiakomitee liige, Maailma Kabeföderatsiooni liige (FMJD, www.fmjd.org) ja Euroopa Kabekonföderatsiooni (EDC, www.europedraughts.org) asutajaliige. Eesti Kabeliitu kuulub 16 liikmesklubi.

Tagasi üles
Back