Eesti kõige kõvemad välikokad on Lääne-Virumaalt.
Eesti kõige kõvemad välikokad on Lääne-Virumaalt. Foto: Silver Aasumets ja Kristel Kitsing

Eile Ebaveres peetud naiskodukaitse välitoitlustuse erialavõistluse võitis Viru ringkonna naiskond. Võidunaiskond kogus 162,5 punkti.

Viru ringkonna naised läksid võistlusele lootusega kaitsta kaheksandat kohta. Koju tuldi hoopiski esimese kohaga. Võistkond koosseisus Eha Valdna, Ehte Mumm ja Katrin Roots pidas erialavõistluse ülesandeid vahvaks.

Katrin Roots rääkis, et esmaabi kontrollpunkti ülesanne oli kõige raskem. Ehte Mummi meelest oli see aga parim. Kalapüüki pidasid kõik kolm naist ülesandeks, mis õnnestus.

"Tunnetus oli hea – sobis see kuidagi," lausus Mumm. Katelokis vutimuna keetmine oli samuti põnev ülesanne, mis meeldis kõigile.

"Välikokad ei tee tavaliselt nii väikestes kogustes süüa," nentis välikoka kursuse lõpetanud Katrin Roots.

Välikokkade erialavõistlus koosnes kahest osast: välikatlas toidu valmistamisest ning patrullvõistlusega sarnasest harjutusest, kus naiskonnad liikusid etteantud aja jooksul punktist punkti, lahendades välitoitlustuse teoreetilisi ülesandeid.

Teise koha saavutas 148,5 punktiga Tartu I ja kolmandaks tuli Tallinna ringkonna naiskond, kes kogus 143,5 punkti.

Võistlusel osales kaksteist võistkonda, Tartu oli esindatud kahe tiimiga.