Keskraamatukogu näitab arhitektuurset origamit

Origaminäitus Lääne-Virumaa keskraamatukogus.

FOTO: Tiina Kriisa

Käesolevast nädalast saab Lääne-Virumaa keskraamatukogu esimesel korrusel näha Paberimuuseumi koostatud näitust “Arhitektuur paberis ja paberist”.

Näitus “Arhitektuur paberis ja paberist” tutvustab arhitektuuriga seotud ruumilisi raamatuid kaasaja paberiinseneridelt ja -kunstnikelt. Näituse eksponaadid tutvustavad maailma arhitektuuripärandit ja kaasaja arhitektuuri makettidena, samuti on näha teemaga seotud kunstnikuraamatuid. Viimase kümnendi jooksul on mahulised raamatud muutunud tehniliselt keerukateks ja kunstiliselt kõrgetasemeliseks.

Ruumiliste, liikuvate ja mehhaaniliste elementidega raamatute ajalugu ulatub 700 aasta tagusesse aega, 13. sajandisse, kus inglise benediktiini munk Matthew Paris töötas välja arvatavalt esimese liikuva paberseadme selleks, et arvutada tulevate aastate kristlike pühade kuupäevi. Algselt olid liikuvad raamatud mõeldud õppevahenditeks ainult täiskasvanutele, tänapäeval on ruumiline raamat nii hariv ja õpetav kui meelt rõõmustav.

3D raamatute näitust täiendab väljapanek origami teemalistest raamatutest, mis pärinevad keskraamatukogu kogudest ning mida saab ka kaasa laenutada.

Näitus jääb avatuks 11. maini.

Tagasi üles