Jõhvi tulevase riigigümnaasiumi ehitus jõudis sarikapeoni

Jõhvi tulevase riigigümnaasiumi ehitus jõudis sarikapeoni.

FOTO: RKAS

Täna peeti Jõhvi tulevase riigigümnaasiumi sarikapidu, millega tähistati hoone maksimaalse kõrguse saavutamist ja olulist vaheetapi ehituses. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga.

Nii hakkab Jõhvi riigigümnaasiumi hoone välja nägema.

FOTO: eskiis

Uus koolimaja kerkib praeguse Jõhvi gümnaasiumi hoone kõrvale aadressil Hariduse 5b ja seda ehitades pööratakse erilist tähelepanu kaasaegsele õpikeskkonnale ning energiasäästlikkusele. Kahekorruselise koolihoone suurus on ligi 4000 ruutmeetrit ning praeguse Jõhvi gümnaasiumi ruumidest jäävad ühiskasutusse spordisaal, köök ja raamatukogu fondihoidla. Kahte hoonet ühendab galerii. Koolimaja valmib tänavu suvel ja riigigümnaasium alustab õppetööd uues koolihoones 1. septembril.

„Sügisel alustavad tööd neli riigigümnaasiumi ning Jõhvi ja Pärnu koolid on riigigümnaasiumide seas teerajajad, sest siin omandavad keskhariduse nii eesti kui ka vene emakeelega noored,“ ütles haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski. „Kindlasti aitab selline kooslus omandada vene peredest pärit noortel korraliku eesti keele ning eesti peredest noored omakorda saavad paremini tundma õppida vene keelt ja kultuuri.“

Tulevane 540 õpilasega Jõhvi riigigümnaasium asutatakse Jõhvi gümnaasiumi ja Jõhvi vene gümnaasiumi baasil, mis jätkavad 2015. aasta sügisest põhikoolidena. Uude gümnaasiumi on oodatud õpilased kogu Ida-Virumaalt, eeskätt Jõhvi vallast, Kohtla-Järve Ahtme linnaosast ning nende naaberomavalitsustest.

Alates jaanuarist 2014 on Jõhvi riigigümnaasiumi direktorina ametis Tarmo Valgepea, kelle juhtimisel on valmimas kooli õppekava ning praegu käib õpetajaskonna valimine.

Jõhvi riigigümnaasiumi ehitusmaksumus on 3,9 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Ehitustöid teostavad AS Maru Ehitus ja AS Ehitustrust, hoone projekteeris arhitektuuri- ja inseneribüroo OÜ Esplan, kogu ettevõtmist juhib ja koordineerib Riigi Kinnisvara AS. Ehitust rahastavad Euroopa Regionaalarengu Fond ja Eesti riik.

Tagasi üles