Põhjarannikul süttivad täna muinastuled

Muinastulede ööl süüdatakse Läänemere rannikul lõkked.

FOTO: Arvet Mägi

Täna õhtul päikseloojangul süttivad Eestimaa randades sajad lõkked ja kokku saavad kümned tuhanded inimesed, et tähistada muinastulede ööd.

Sel aastal kutsutakse kõiki osalejaid üles loobuma keskkonda reostavatest ja rahu rikkuvatest tegevustest.

Muinastulede öö keskendub suures osas Läänemerele. Sellega seoses paneb korraldusmeeskond kõigile lõkketegijatele südamele, et laupäeva õhtul oleks inimtegevuse jälg randades võimalikult väike.

“Eelkõige soovime, et lõkkeõhtul ei heidetaks loodusesse taevalaternaid ja välditaks ilutulestikku,” selgitas MTÜ Tuleranda eestvedaja Mairold Vaik. Ta lisas, et muinastulede öö eesmärk on lõkke ääres positiivsete mõtete jagamine ning kärarikkad ja loodust häirivad tegevused ei ole sel õhtul teretulnud.

Veebilehe muinastuled.ee andmetel on tänase seisuga registreeritud pea 300 lõket, mis toovad kokku 17 000 inimest. Lääne-Virumaal on lõkked registreeritud Võsul, Lobi neemel, Altjas, Mustojal, Vainupeal, Rutjal, Toolses ja Kundas.

Ilmaprognoosi järgi soosib nädalavahetusel üheskoos lõkete ääres mõtisklemist ja Eesti tulevikust unistamist pilves selgimistega ning enamjaolt mahe ilm.

Arvestada tasub aga sellega, et mõnes rannas puhub tugev tuul ja meri on rahutu, kuid hilisõhtuks tuule kiirus väheneb. Päike loojub umbes kell 20.30.

Tagasi üles