Nordic Aviation Group alustab koostöös viie Euroopa lennufirmaga otseühenduste pakkumist Tallinnast

Nordic Aviation hakkab lende teostama muuhulgas ka koostöös Rumeenia firmaga Carpatair.

FOTO: Internet

Valitsuse otsusega asutatud ja sajaprotsendiliselt riigile kuuluv lennufirma Nordic Aviation Group alustab koostöös viie Euroopa lennundusettevõttega reisijate teenindamist alates 8. novembrist 2015 kaheksal erineval lennuliinil – Amsterdami, Brüsselisse, Kopenhaagenisse, Stockholmi, Oslosse, Kiievisse, Trondheimi ja Vilniusesse.

Esimene Nordic Aviationi korraldatav lend väljub 8. novembri hommikul kell 6:50 Amsterdami.

Nordic Aviation on hetkel vaid lendude tellijaks, sest ettevõttel ei ole veel oma lennukeid ega meeskondi.  Lende teostatakse koostöös lennufirmadega BMI, Trade Air, NextJet ja Carpatair, kellelt on renditud lennukipark koos meeskondadega ning Adria Airways, kelle poolt on lennuettevõtja sertifikaat, kommertsplatvorm ja piletimüügisüsteem. Seetõttu kehtivad Nordic Aviationi lendudel esialgu Adria Airways reeglid.

Nordic Aviation Group nõukogu esimehe Peeter Tohveri sõnul tuleb rõhutada, et Nordic Aviation  on uus ja iseseisev ettevõte, mis ei ole Estonian Airi õigusjärglane. „Euroopa Liidu reeglid on väga karmid, mistõttu alustame täiesti puhtalt lehelt ja uue meeskonnaga. Valitsus on pannud loodud ettevõttele ülesandeks lendude jätkamise võrreldavas mahus eelmise operaatoriga. Oleme teinud selle nimel väga tõsist tööd ning oleme täna reisijate teenindamiseks valmis,“ sõnas Tohver.

Nordic Aviationi juhatuse liikme Erik Sakkovi sõnul pöörab ettevõte algusest peale oma näo kohaliku kliendi poole.

„Me soovime, et Eestimaa inimesed saaksid lennata Tallinnast kõikidesse olulistesse keskustesse, aga minimaalne positsioon, millest me täna lähtume, on Eesti rahvale harjumuspärase liinivõrgustiku tasemel opereerimine. Nordic Aviationi peamine eesmärk on Eesti kliendi rahulolu ja me pöördume käesolevaga kõigi Eestimaa elanike poole palvega, et alustavale ettevõttele antaks võimalus end tõestada,“ ütles Sakkov.

„Praegune olukord on vaheetapp. Aja jooksul arendatakse Nordic Aviationi tegevuse baasilt välja uue brändiga meie oma uus rahvuslik lennundusettevõte. Neid plaane loodame lähemalt tutvustada järgmisel suvel,“ sõnas Sakkov. „Head reisijad, palun lennake meiega. Palun aidake meid uue lennufirma loomisel esimesest päevast alates, palun toetage meid ja ostke pileteid meie lendudele. Teie panus on ülioluline.“

Tagasi üles