Väike-Maarjas toimub Lurichi-nimeline kooliolümpia

Täna jätkuvad Väike-Maarjas eile alanud Lurichi-nimelised IV kooliolümpiamängud Väike-Maarja gümnaasiumi 1.–12. klassile ja Väike-Maarja õppekeskusele.

Olümpiamängud avati teisipäeval piduliku avatseremoonia, kus rongkäigus marssisid erinevaid riike esindavad gümnaasiumi klassid ja õppekeskuse meeskond, ning süüdati olümpiatuli. 60 meetri sprindis võttis gümnaasiumi ühe silmapaistvaima sportlase Tair Stalbergiga mõõtu ka Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla. 

Võisteldakse võistkondlikel ja individuaalaladel. Esimese päeva individuaalaladeks olid vilepalli vise, kaugushüpe, sprint, rinnalt surumine, kuulijänn. Võistkondlikult võeti mõõtu pendelteatejooksus ja teatevõistlusel. Proovile sai enda panna ka poomivõitluses, raskuste hoidmises ja täpsusviskes olümpiarõngastesse. Kolmapäeval toimub klassidevaheline köievedu, naisekandmine ja võetakse mõõtu raskejõustikualadel, mis koonduvad mini-Lurichi nimetuse alla. Köieveol, mini-Lurichil ja naisekandmisel võtavad mõõtu ka õpetajad.

Olümpiamängude medalid ja diplomid kujundasid õpilased Väike-Maarja gümnaasiumis loovuspäeva raames. Kooliolümpiamänge korraldab Väike-Maarja gümnaasium, toetab Eesti Olümpiaakadeemia. 

Tagasi üles