Tööjõupuudust põhjustavad väike palk, ebasobivad graafikud ja kehv füüsiline valmisolek
 

Tööjõukulusid aitab kokku hoida uus tehnoloogia, kuid igas valdkonnas sellest suurt abi pole. Näiteks teeninduses me roboteid ilmselt niipea ei näe, küll aga toimetavad need juba praegu edukalt metallitööstuses.

FOTO: Vladislav Musakko

Kuigi töötute hulk Lääne-Virumaal eelmisel aastal suurenes, tajuvad maakonna ettevõtjad jätkuvalt tööjõupuudust. Töötukassa toob ühe peamise põhjusena välja tööandja, kes pakub oodatust väiksemat palka, tööandjad aga kurdavad, et töötaja hindab oma oskusi üle.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Rakvere Katariina külalistemaja omanik Tõnu Leppik kinnitas, et tõstaks oma kollektiivis hea meelega palka, kui see võimalik oleks. “Ettevõtjana tahan palka tõsta, aga see raha peab kusagilt sisse tulema,” rääkis ta. “Paraku pole see majanduslikult võimalik.”

Aqva spaa ja hotelli tegevjuht Roman Kusma viskas kriitikanoole hoopis ootamatusse suunda: “Ma kahtlustan, et noorte palgaootuste liiga kõrges tasemes on süüdi nende vanemad ja koolide õppejõud, kes süstivad õpilastesse mentaliteeti “Minge ja küsige!”. Tegelikult need asjad nii lihtsad pole. Muidugi peab noori julgustama, kuid neile tuleb õpetada ka reaalsuse piiridesse jäämist.”

Tagasi üles