Tallinnas kadunud 17-aastane Sofia leiti Võsu lähedalt

Sofiaga tegeleb nüüd edasi noorsoopolitseinik.

FOTO: Dmitri Kotjuh

13. aprillil Tallinnast Kadriorust lahkunud 17-aastast Sofiat, keda politsei siiamaani taga otsis, märgati täna Võsu lähedal Koljaku mäel.

"Täna kella 17 paiku märkas tähelepanelik inimene Võsu lähistel Koljaku mäe kandis tee ääres Sofiaga sarnanevat neidu. Ta peatas oma sõiduvahendi, tegi tüdrukuga juttu, võttis ta oma sõiduautole ja toimetas Rakvere politseijaoskonda. Kohalikud politseinikud tuvastasid, et tegu on nädalapäevad kadunud olnud Sofiaga, kes oli ringi ekslemisest üksjagu nõrk, mistõttu kutsusid politseinikud neiule kiirabi. Ajal, mil meedikud Sofia täiendavaks tervisekontrolliks haiglasse viisid, andsid politseinikud tüdruku leidmisest teada tema lähedastele," vahendas Põhja prefektuuri ennetus- ja menetlustalituse juht Jelena Mirošnitšenko.

Ta tänas kõiki tähelepanelikke inimesi, kes neil päevil politseile vihjeid tüdruku võimalikust asukohast ja liikumissuundadest jagasid. "Iseäranis tänulikud oleme aga tänasele heale inimesele, kes abivajajat noorukit tee ääres märkas ning talle abi pakkus," ütles ta.

Edasi selgitab noorsoopolitseinik vestluses nooruki ja tema lähedastega lähemalt, millistel asjaoludel selline vahejuhtum aset leidis, kus tüdruk vahepealse aja veetis ning kuidas saaks edaspidiseid niisuguseid juhtumeid ära hoida.

Tagasi üles