Tarvas mängis Valmiera vastase koduplatsil üle

Kristo Saage oli Valmieras üks Rakvere Tarva võidu arhitektidest.
Kristo Saage oli Valmieras üks Rakvere Tarva võidu arhitektidest. Foto: Ain Liiva

Rakvere Tarva korvpallimeeskond tegi uue aasta alustuseks poolehoidjatele ilusa kingituse. Pühapäeval alistati vastaste väljakul rühma kodulinnast saabunud fännide marulisel kaasaelamisel Valmiera Glass Via 87:74.

Kerge jalavigastuse tõttu koju jäänud põhitsentri Thomas Hamiltonita lõunanaabrite juures käinud ja seal üheksa palluriga läbi ajanud Tarvas alustas mängu hoogsalt. Esimene poolaeg kallutati enda kasuks 44:28.

Teisel poolajal läksid külalised Devin Lee Harrise läbimurde järel üks minut enne kolmanda veerandaja lõppu juhtima koguni 25 punktiga (65:40) ning võitsid perioodi 67:43.

Ehkki Valmiera meeskond püüdis otsustaval, neljandal mänguveerandil marulise tempoga vahet vähendada, tiim rakverlastelt teenitud võitu käest rebida siiski ei suutnud.

Kristo Saage ja Egert Haller viskasid parimatena võitjate kasuks kumbki 18 punkti. Devin Lee Harris lisas 17, Renato Lindmets 12 ja Mihkel Kurg 11 punkti.

Lauavõitluses säras Tormi Niits kümne, Lindmets kaheksa ning Harris ja Saage võrdselt seitsme palliga. Ameeriklasest tagamängija jagas seitse ja Saage neli korvisöötu.

Tarvas on võrdselt kaheksa võidu ja kaheksa kaotusega Pafi Eesti-Läti korvpalliliigas jätkuvalt play-off'i kursil, seitsmendal kohal.