Sisukord
Uudised
Postimees

Rakverre ehitatakse kikilips

2 min lugemist
Rakvere riigigümnaasium tuleb arhitektuuribüroo Salto loojate Maarja Kase ja Ralf Lõokese kujutluse “Pargielu” nägu. FOTO: Vladislav Musakko

Reedel kuulutati pidulikult välja Rakvere riigigümnaasiumi arhitektuurivõistluse võidutöö. Viis riigigümnaasiumi kavandanud arhitektuuribüroo Salto pälvis võidu ideekavandiga “Pargielu”, mis kujutab linnulennult kikilipsu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

2020. aasta üheks märksõnaks on riigigümnaasiumid. Just niimoodi ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps. “Riigigümnaasiumite arhitektuurivõistluste ümbrikute avamine on juba traditsiooniline,” sõnas Reps ja avaldas lootust, et Rakvere puhul on komisjon teinud parima valiku. “On oluline, et see saaks omaks võetud kohaliku rahva poolt,” lisas Mailis Reps.

Projekti arendaja Riigi Kinnisvara projektidirektor Raivo Toom ütles, et võidutöö on arhitektuurselt vormilt jõuline ja teistest selgelt eristuv. “Riigigümnaasiumi hoonest võib saada uus Rakvere sümbol. Ideekavandi kikilipsukujuline plaanilahendus loob dünaamilise väliruumi pargi ja Vabaduse väljaku vahele. Planeeritav hoone loob uue linnaehitusliku paradigma,” rääkis Toom.

11.01.2020 15.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto