E, 27.03.2023

Kadrinas arutatakse kohaliku hariduse üle

Inna Grünfeldt
Kadrinas arutatakse kohaliku hariduse üle
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kadrina keskkool.
Kadrina keskkool. Foto: MEELIS MEILBAUM/VIRUMAA TEATAJA

Kadrina rahvas arutab kohaliku hariduse üle, küsides konverentsil: "Kadrina 2030 – millist kooli me tahame?"

Laupäeval, 25. jaanuaril toimub Kadrina rahvamajas valla hariduskonverents "Kadrina 2030 – millist kooli me tahame?".

Kõigile huvilistele avatud hariduskonverents on esimene avalik arutelu teemal, kuhu suunda haridus võiks Kadrina kandis liikuda. Kadrina valla arengukavas on kirjas, et koostöös kogukonnaga töötatakse välja strateegia konkurentsivõimelise hariduse tagamiseks. Konverents ongi strateegia koostamise stardipauguks ja arutelude alguseks.

"Konverentsiga kutsume kogukonda üles päid kokku panema ja koos läbi arutama, mis on need võtmed, millega avame valla õpilastele uksed oma tuleviku kujundamiseks kõige paremal moel, ja mida me igaüks selleks teha saame," lausus Kadrina vallavanem Kairit Pihlak. "Igaüks peab saama oma arvamuse välja öelda ja see on väga oodatud," rõhutas vallavanem. Ta tänas neid, kes on osalenud hariduse tulevikku puudutavates allkirjade kogumise aktsioonides. "Nüüd ongi aeg kokku tulla ja arutleda sellegi üle, kuidas iga aktiivne kodanik saaks Kadrina haridusse panustada."

25. jaanuaril toimuval konverentsil esinevad Kadrina keskkooli direktor Arvo Pani, ettevõtja ning festivali CADrina käivitaja Juhan Viise ja vallavolikogu hariduskomisjoni juht Mati Tiiter. Eesti hariduse olukorda tutvustab haridusministeeriumi asekantsler Robert Lippin. Jõgeva põhikooli direktor Triin Lõbu ja Viljandi gümnaasiumi direktor Ülle Matsin räägivad oma kogemustest õpikeskkondade loomisel.

Algselt olid ettekanneteks kohale palutud ka esinejad Haljalast ja Alutaguselt, et nad räägiksid oma võitudest ja kaotustest hariduselu korraldamisel. Et anda laupäeval Kadrina rahvale rohkem aega küsida ja arutleda, kutsutakse naabrid rääkima 13. veebruaril Kadrinas tegevust alustavasse hariduskohvikusse.

Laupäevase hariduskonverentsi kell 15 algavas diskussioonis on laval kohalikud kooliga seotud arvamusliidrid alates direktsioonist ja vilistlastest koos tänaste õpilaste esindajaga. Ka on avatud vaba mikrofon.

Konverentsi, mis on kavandatud kestma kella 11–15.55, juhib kadrinlane, Maalehe ajakirjanik Rein Sikk.

Konverents on otseülekandes jälgitav valla kodulehel. Samas, aadressil https://www.kadrina.ee/kool2030, on leitav eelinfo.

Märksõnad
Tagasi üles