Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Rakvere vallavanem rõhutas videopöördumises vallaelanikele olukorra tõsidust

Rakvere vallavanem Maido Nõlvak tõdes videopöördumises, et nakatunute näitajate poolest oleme katastroofi lävel ning ülioluline on kontakte vältida ja lasta end vaktsineerida. FOTO: Ain Liiva

Kevadiste koroonapiirangute ajal tegi Rakvere vallavanem Maido Nõlvak mitmeid videopöördumisi, kus selgitas piirangutega seonduvat ja rääkis valla tegemistest sel perioodil laiemalt. Täna tegi Nõlvak valla Facebooki lehel pöördumise, et panna inimestele südamele piirangute tõsisemalt võtmist.

"Kui riigipoolne kommunikatsioon on väga nõrk, siis tuleb seda teha ise. Rääkida, milline on olukord võrreldes eelmise kevadega. See on üsna katastroofiline! Kui eelmisel kevadel panime riigi lukku, oli 27 nakatunut, täna on aktiivseid haigeid üle 18 000, Lääne-Virumaal on nakatunute suhtarv veidi alla kahe tuhande, Rakvere linnas ja vallas juba üle kahe tuhande – kuhu me jõuame? Tahtsin olukorra tõsidust oma inimestele välja tuua," rääkis Nõlvak, kes nimetas kuulajatele arvulisi näitajaid Rakvere valla kontekstis.

Vallavanem puudutas ka vaktsineerimise teemat ja võrdles seda autosõiduga: avariisid, kus kannatada saab inimeste tervis ja mõni jätab elu, tekib iga päev – kas jätame seepärast autosõidu katki? "Miks me jätame siis vaktsineerimata, kui miljonitest vaktsineeritutest on mõned juhtumid, mis meedias on kirgi kütnud?" arutles Nõlvak ja lisas, et teenuste jätkumiseks on vajalik nii hooldekodude, lasteaedade kui ka koolide töötajate vaktsineerimine. 

Sõmeru Pääsusilma lasteaed tuli koroonasse haigestunute tõttu sulgeda. "See tekitas olukorra, kus inimestel, kes peavad tööl käima, pole lapsi kuskile panna. Peame järelikult paigutama lapsed teise lasteaeda, Sõmeru puhul leitakse kohad Uhtna lasteaeda eraldi rühma," selgitas Nõlvak. 

Kui kevadel oli vallavanema videopöördumisi otse vaatamas sadakond inimest, siis täna oli ekraanide taga üle 160 huvilise.              

Tagasi üles
Back