Haljala alistas igipõlise rivaali ja krooniti regiooni tšempioniks

Kevin Volter
Haljala NGU võttis võidu Jõhvi sõitnud fännide toel.
Haljala NGU võttis võidu Jõhvi sõitnud fännide toel. Foto: Marcus Piirson

Täna mängiti Jõhvi spordihoones välja Optibeti korvpalli rahvaliiga ida regiooni medalid. Haljala NGU läks finaalis vastamisi Lüganuse tiimiga ning võttis haaravas mängus napi võidu 73:68.

Läänevirulased tegid kohtumisele hea alguse, võites mängu avaveerandi 15:7. Poolajapausile suunduti Haljala kindlal 30:19 juhtimisel.

Kolmas veerandaeg kuulus aga Lüganusele ja nii mindi otsustavale veerandile vastu 43:41 Haljala poolt vaadatuna. Poolteist minutit enne normaalaja lõppu särasid tablool viiginumbrid 64:64, aga kuna Lüganusel olid meeskondlikud vead täis, said Haljala mehed lihtsaid korve vabavisetest. Viimasel kolmekümnel sekundil jäeti idavirulased täiesti kuivale, Erkki Sillamaa ja Virmo Tammemägi vabavisetel ei eksinud ning võit oligi käes.