Rakke rattatiimidele teine ja kuues koht

Maris Kaarjärv oli Samsung Estonian Cup rattasarja kokkuvõttes teisel kohal N35+ klassis. Foto: Arvet Mägi

Rattasõprade seas väga menuka Samsung Estonian Cup rattamara­tonide sarja viimane osavõistlus sõideti läinud laupäeval Elvas.

Lääne-Virumaa rattasportlastest tegi Elvas senistest pikemal maratonirajal (72,6 km) kõige kiiremat sõitu Riivo Schumann, kes ajaga 2:15.16 ületas finišijoone üheksandana. Esikoha pälvis 1173 lõpetanu hulgas lätlasest rattur Normunds Zviedris ajaga 2:12.16.

Esisaja sisse mahtus Elva etapil Lääne-Virumaalt veel kaheksa ratturit: Rainer Neidra oli 35. (aeg 2:24.31), Sander Eilo 42. (2:25.20), Taavi Veelmaa 55. (2:28.19), Mehis Leigri 65. (2:29.26), Margus Sirvel 71. (2:31.09), Sten Arulaan 84. (2:32.24), Andre Pukk 87. (2:32.57) ja Roland Toome 99. (2:35.13).

Vanuseklassi arvestuses ­saavutas ajaga 2:46.35 sõidu ­lõpetanud SK Rakke rattur Greete Steinburg N23 klassis teise koha, üldarvestuses oli ta 207.

Poolmaratoni 38,6 km pikkusel rajal oli ligi neljasaja startinu hulgas Lääne-Viru parimana Tair Stalberg Väike-Maarjast 28. kohal, Rakke klubi esindajad Merili Sirvel ja Mairis Õispuu said vastavalt 42. ja 43. koha. N14-16 klassis mahtusid nad esikolmikusse: Merili oli teine ning Mairis kolmas.

N35+ klassis oli kiireim SK Rakke sportlane Maris Kaarjärv, kes üldarvestuses lõpetas poolmaratoni 54. kohaga.

Samsung Estonian Cup tegi hooajast koondkokkuvõtte ning kaks auhinnalist kohta pudenes ka Lääne-Virumaale: 11 naiskonna konkurentsis sai Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi järel 1175 punktiga hinnatava teise koha SK Rakke Fuji/Expert Rakvere tiim, meeste võistkonnavõistluses, kus konkurentsis oli koguni 114 tiimi, sai SK Rakke Fuji/Expert Rakvere 1094 punktiga kuuenda koha.

Rakke tarmukatest ratturitest ettepoole jäid võidu võtnud Extreme Sport 1182, Nissan Pro Shop Team 1161, A&T Sport TYSK Team 1130, Hawaii Ex­press 1098 ja Fixus Sport 1097 punktiga. Rakke klubi teine võistkond oli 26. kohal.

Individuaalselt oli maratonihooaja kaheksa etapi kokkuvõttes Riivo Shumann 19. kohal, Rainer Neidra 22., Taavi Veelmaa 26., Margus Sirvel 32., Mikk Altermann (Rakke SK) 44., Sander Eilo 63., Andre Pukk 75., Roland Toome 78.

Vanuseklasside kokkuvõttes tuli sarja võitjaks naistest Greete Steinburg, kes oli parim ka N23 klassis. Rainer Neidra oli U23 klassis teine, Mairis Õispuu N14-16 klassis kolmas ning Maris Kaarjärv N35+ klassis teine.

Samsung Estonian Cup rattamaratonide sarja pidulik lõpetamine on Tallinnas 15. oktoobril.