Tunnustada saab parimaid haridustöötajaid ja hariduse toetajaid

Anu Viita-Neuhaus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eelmise aasta septembris toimus Targas Majas maakondlik aasta õpetaja auhinnagala. Rakvere ametikooli direktor Kuno Rooba (vasakul) tegi oma kooli parima kutseõpetaja Raiko Kaasikuga rahva ees selfie.
Eelmise aasta septembris toimus Targas Majas maakondlik aasta õpetaja auhinnagala. Rakvere ametikooli direktor Kuno Rooba (vasakul) tegi oma kooli parima kutseõpetaja Raiko Kaasikuga rahva ees selfie. Foto: Meelis Meilbaum

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit (VIROL) kutsub üles esitama kandidaate üleriigilise tunnustussüsteemi ”Eestimaa õpib ja tänab” konkursile, mille eesmärk on tunnustada ja tutvustada üldsusele Lääne-Viru maakonna haridustöötajate tegevust, selgitada tulemuste põhjal välja maakonna haridustöötajaid, kes on oma töös saavutanud väljapaistvaid tulemusi ja pälvinud kolleegide, õpilaste ja lastevanemate lugupidamise. 

VIROL-i tegevdirektori Sven Hõbemägi sõnul on maakondlik konkurss seotud üleriigilise konkursiga. Laureaadid valitakse 11 üleriigilises ja 3 maakondlikus kategoorias.

Kandidaate üleriigiliselt tunnustatud kategooriate auhindadele saab esitada 16. aprillini haridus-ja teadusministeeriumi veebilehel www.hm.ee/gala, kust leiab ka tunnustamisstatuudid.

Üleriigiliselt tunnustatud kategooriad on

aasta lasteaiaõpetaja,

aasta klassijuhataja,

aasta klassiõpetaja,

aasta põhikooliõpetaja,

aasta gümnaasiumiõpetaja,

aasta kutseõppeasutuse õpetaja,

hariduse sõber,

aasta õppejõud,

aasta suunaja,

õppeasutuse juht,

aasta tegu hariduses.

Sven Hõbemägi ütles, et VIROL-i moodustatud maakondlik komisjon valib igasse kategooriasse, välja arvatud aasta õppejõud, esitatud kandidaatide seast ühe kandidaadi, keda esitada üleriigilisele komisjonile. "Komisjoni esitatud kandidaat on ka laureaat vastavas kategoorias Lääne-Virumaal," rääkis Hõbemägi.

Komisjoni kuuluvad VIROL-i hariduskomisjoni, Lääne-Viru maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna, Lääne-Virumaa Haridustöötajate Liidu, Lääne-Viru Koolijuhtide Ühenduse, Lääne-Viru Haridusjuhtide Liidu, Lääne-Virumaa Alushariduse Juhtide Liidu, Lääne-Virumaa õpilasesinduse ning maakondlike ainesektsioonide esindaja.

Kandidaate maakondlikes täiendavates kategooriates saab esitada samuti 16. aprillini ning seda saab teha VIROL-i veebilehel.

Maakondlikud täiendavad kategooriad on

Lääne-Virumaa noor õpetaja - õpetaja, klassijuhataja, kes on koolis töötanud vähem kui kolm aastat, kelle vanus on alla 30 aasta ning kes panustab õpilase loovuse, iseseisvuse ja kodanikutunde arendamisse, arvestab õpetamisel õpilase individuaalsusega, on saavutanud positiivseid tulemusi õppija arendamisel, tegeleb pidevalt enesetäiendamisega, toetab oma tegevuse ja eeskujuga õpilastes õigete väärtushinnangute kujunemist, on pälvinud kolleegide, õpilaste ja lastevanemate lugupidamise.

Lääne-Virumaa hariduspere - perekond (õed, vennad, lapsed, vanemad), kus kaks või enam liiget on töötanud pikka aega Lääne - Virumaa haridusasutustes erinevatel pedagoogilistel ametikohtadel ning kus pere kaks või enam liiget on maakonnas panustanud märkimisväärselt õpetamise ja õppimise arendamisse, on tähelepanuväärselt aidanud kaasa õppeasutus(t)e arengule, on teinud tulemuslikku tööd hariduse väärtustamiseks ühiskonnas.

Elutöö auhind - haridustöötaja, kes on rohkem kui veerandsada aastat töötanud haridussüsteemis ja sellest suurema osa Lääne-Virumaal ning kes on panustanud maakonnas märkimisväärselt õpetamise ja õppimise arendamisse, teinud tulemuslikku tööd hariduse väärtustamiseks ühiskonnas, tähelepanuväärselt aidanud kaasa õppija arengule, olnud oma tegevusega ja eeskujuga kolleegide ja õpilaste innustajaks ning toetajaks.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles