Lääne-Virumaa kohal näeb NATO hävitajaid

Aarne Mäe
, peatoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Juhuslikult sattus noortelaagri avapäev samae ajale NATO õppusega.
Juhuslikult sattus noortelaagri avapäev samae ajale NATO õppusega. Foto: Peeter Langovits.

Esmaspäeval ja teisipäeval viivad Ameerika Ühendriikide õhujõudude hävitajad F-15E Balti õhuruumi IV õhuturbeharjutuse raames Eesti kohal läbi koostööõppuse Scoutspataljoni järgmise Afganistani suunduva kompanii ja Eesti õhuväe tuletoetusjuhtidega.

Koostööõppus hävitajatega viiakse läbi Lääne-Virumaal Scoutspataljoni õppuse BAM-7 raames.


Õppuse käigus harjutavad õhuväe lähiõhu tuletoetusjuhid esmakordselt koostöös NATO hävitajatega tuletoetuse koordineerimist maaväe taktikalisel operatsioonil. Harjutus on osa õhuväe uue võime, lähiõhu tuletoetusjuhtide, väljaõppest.

Ameerika Ühendriikide Õhuväe hävitajad F-15 Strike Eagle stardivad Suurbritanniast Lakenheath�i õhuväebaasist ja maanduvad 14. septembri lõunal Tallinna lennuväljal.

Balti õhuruumi IV kaitseharjutuse teine osa viiakse läbi 22. septembril Leedu õhuruumis, keskendudes õhuseire- ja õhukaitsevõime arendamisele, teatas kaitseväe peastaap.

Balti õhuturbeharjutusi on korraldatud alates 2008. aasta oktoobrist. Viimane Balti õhuruumi kaitseharjutus viidi läbi 2009. aasta juulis. Õppuse käigus harjutasid NATO õhuväeüksused rahvusvaheliste abipakkide toimetamist tundmatusse regiooni ja õhuruumi kontrolli tagamist elektroonilise segamise tingimustes. Tallinna lennuväljal maandus USA taktikalise transpordi lennuk C-130.

Balti õhuturbeharjutusi planeerib ja viib ellu NATO Ramsteini õhukomponendi staap.

Kaitseharjutuste eesmärgiks on anda Eesti, Läti ja Leedu õhuvägede seire- ja juhtimiskomponentidele regulaarselt võimalusi harjutada õhukaitse alast koostööd ning protseduure liitlaste ja partneritega.

Balti õhuturbeharjutused on osa NATO Ramsteini õhukomponendi väljaõppeplaanist.

NATO liikmesriigid teostavad Balti riikide õhuruumi turvamist alates 2004. aprillist.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles