Triatleet Kaidi Kivioja oli Euroopas teine

Kaidi Kivioja.
Kaidi Kivioja. Foto: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

Läinud pühapäeval võistlesid Lääne-Virumaa noored triatlonistid Eesti koondise koosseisus kahel rahvusvahelisel võistlusel: duatloni maailmameistrivõistlustel (MM) Šotimaal Edinburghis ning Tšehhis Brno triatlonifestivalil.

Brno triatlonifestivalil saavutas rakverlanna Kaidi Kivioja Eesti noortest parimana neidude A-vanuseklassi rajal (750 m ujumist, 20 km rattasõitu ja 4 km jooksu) teise koha.

Noormeeste samas vanuseklassis oli Rakvere triatlonist Markko Etverk kuues.

Edinburghis duatloni MMil võistlesid juuniorid distantsil 5 km jooksu, 21,2 km rattasõitu ja 2,5 km jooksu. Noormeeste konkurentsis lõpetas Kadrina võistleja Mart Suurkivi 13. kohaga (aeg 1:04:51).

Võitjaks tuli Hispaania esindaja Uxio Abuin Ares ajaga 1:03:52. Eestisse toodi sellelt suurvõistluselt aga üks pronksmedal, mille napsas naisjuunioride konkurentsis Liis-Grete Arro.