Gümnaasiumi vutipoisid mängisid rahvaliigas pronksile

Rakvere gümnaasiumi jalgpallurid (valges) pidasid Nõo koolipoiste vastu visa heitlust, pildil rünnakul Kaspar Pomerants. Foto: Arvet Mägi

Läinud nädala reedel võõrustas Rakvere linn tosinat Eesti paremat koolipoistest jalgpallimeeskonda, kes selgitasid Rakvere kunstmurustaadionil peetud finaalturniiril Eesti Koolispordi Liidu rahvaliiga parimad X-XII klasside õpilaste arvestuses.

Mängiti väikesel väljakul, mänguajaks 2 x 12 minutit. Lääne-Virumaalt oli lumelörtsist ja tuulist sügisilma trotsides võistlustules kaks kooli: Rakvere gümnaasium ja Rakvere ametikool. Paremini läks mullust esikohta kaitsma asunud Rakvere gümnaasiumi meeskonnal, kelle mängijad said võistluspäeva lõppedes kaela pronksmedali.

Teel pronksile alistasid Rakvere gümnaasiumi vutipoisid oma alagrupis Toila ja Kanepi gümnaasiumi pallurid, veerandfinaalis saadi kindlalt jagu ka Noarootsi gümnaasiumist tulemusega 2:0.

Väga tasavägiselt kulgenud poolfinaalkohtumises tuli aga rakverlastel tunda kaotusekibedust, sest mõni minut enne lõpuvile kõlamist suutsid vastased Nõo gümnaasiumist lüüa võiduvärava ning pääsesid edasi finaali. Rakvere gümnaasium jätkas medaliheitlust kolmanda-neljanda koha mängus, kus alistati kindlalt tulemusega 3:0 Antsla gümnaasiumi poisid.

Pronksi võitnud Rakvere gümnaasiumi vutitiimis mängisid Erkko Liiv, Renar Tupits, Madis Reimal, Mait Neumann, Janno Riispapp, Tõnis Soppe, Arni Omler, Kaspar Pomerants ja Uku-Mart Uprus. Võistkonda juhendas õpetaja Jaan Malm­berg.

Rakvere gümnaasiumi meeskonna parimaks mängijaks tunnistati Madis Reimal, Rakvere ametikoolil, kes sai kokkuvõttes üheksanda koha, pälvis parima mängija tiitli Urmo Kuningas.

Eesti Koolispordi Liidu rahvaliiga tänavuseks jalgpallimeistriks krooniti Rakveres peetud finaalturniiril Rapla ühisgümnaasiumi meeskond, Nõo gümnaasium sai teise koha.

Tabloo

Eesti Koolispordi Liidu X-XII klasside noormeeste jalgpalli rahvaliiga finaalturniir Rakveres 15. oktoobril, paremusjärjestus: 1. Rapla ÜG; 2. Nõo G; 3. Rakvere G; 4. Antsla G; 5. -8. M. Härma G, Noarootsi G, Kanepi G, Viimsi Kool; 9. Rakvere AK; 10. Toila G; 11. Saku G; 12. Kiviõli KK.