Advendiaja algus tõi Rakvere keskväljaku jõulukuuse akendesse tule

Täna õhtuhämaruses oli Rakvere keskväljak inimesi puupüsti täis – nii noored kui vanad, lähemalt ja kaugemalt olid tulnud osa saama esimese advendiküünla süütamise tseremooniast. Värvilistest akendest tehtud jõulupuul tähendas see tule süttimist ja elu tekkimist aknasilmades.

„Süttigu tuled neis akendes,“ hüüdis kogu see rahvas kooris, et hetk hiljem imestada ja tasa jälgida värve, valgust ja varje. Seda elutegevust ja neid tegelasi, keda aknad jõulukuuse klaaside taha peitsid.

Rakvere linnapea Mihkel Juhkami tõmbas tervitusel seoseid kuuse ja akna sümboli vahele. „See kõik on jõuludega seonduv. Lapsed ja noored vaatavad läbi aknaruudu, kas jõuluvana on saabumas ja loodavad südames, et kingikott on suur. Meie emad ja isad on istumas akende all ja ootavad, et lapsed ja lapselapsed jõuaksid koju. Ja küllap me kõik mõtleme, kui sõidame jõulude ajal läbi lumise Eestimaa oma vanemate ja vanavanemate kodudesse või kalmude juurde ning vaatame küladesse, mis kunagi kõik rõõmsalt tuledes, et jälle on kuskil midagi kustunud ja pimedaks jäänud,“ nentis Juhkami ja kiitis, et tänu Teet Suure meeskonnale on need jõuluinstallatsiooni aknad saanud uue võimaluse. „Nautigem seda,“ palus linnapea. 

Järvamaalt pärit vanaema, kes oli Rakvere kuuske tulnud imetlema oma 5 ja 8 aastaste lapselastega kiitis kuuske väga. „Väga ilus on, tore on. Tulin ekstra kuuse pärast. Vaadake, kuidas lapselapsed rõõmustavad. Teil on siin ikka tublid ja andekad inimesed,“ rääkis Hille, Allissa ja Tessa vanaema.

30ndates eluaastates noored kinnitasid peale tulede süttimist, et emotsioon on lahe. „Oleks vaid ka maa natukene valgem, oleks emotsioon parem, tooks jõuluaega rohkem südamesse,“ kinnitas Risto.

Triin ütles, et see on eriline kuusk. „Igaüks võib tuua tavalise kuuse koju. Sellist, aga igaüks endale koju ei too.“

    Tagasi üles